Debian

آموزش کامل نصب TeamViewer روی Debian 10

هاست وردپرس

TeamViewer یک نرم افزار کنترل از راه دور، به اشتراک گذاری صفحه Desktop، انتقال اطلاعات و … است که کاربرد بسیاری زیادی در زمینه هایی مثل آموزش دارد. این نرم افزار قابلیت نصب بر روی اکثر سیستم عامل ها مثل ویندوز و لینوکس را دارد و به همین دلیل در این مطلب از پرداز آی تی با آموزش کامل نصب TeamViewer روی Debian 10 قصد داریم نحوه نصب این نرم افزار روی سیستم عامل دبیان 10 را به طور کامل توضیح دهیم.

آموزش کامل نصب TeamViewer روی Debian 10

به دلیل اینکه TeamViewer یک نرم افزار اختصاصی است و مخصوص سیستم عامل خاصی نیست، بسته نصبی آن در مخازن پیش فرض Debian وجود ندارد و نیاز است تا از طریق نصب مخازن ثانویه روی سرور، این نرم افزار را بر روی سرور خود نصب کنیم.

ابتدا با نیاز است تا با استفاده از یک کاربر با دسترسی sudo یا root به سرور متصل شوید و با اجرا دستور زیر مخزن اختصاصی .deb مربوط به برنامه TeamViewer را بر روی سرور دانلود کنیم.

wget https://download.teamviewer.com/download/linux/teamviewer_amd64.deb

پس از اینکه پکیج TeamViewer را دانلود کردیم می توانیم با دستور زیر نرم افزار را نصب کنیم.

sudo apt install ./teamviewer_amd64.deb

پس از اجرا دستور بالا سیستم از شما درخواست می کند تا نصب برنامه را تایید کنید که کلید های Y و Enter را فشار دهید تا فرآیند نصب آغاز شود. پس از اتمام نصب شما می توانید از برنامه استفاده کنید.

برای به روز رسانی TeamViewer در حین نصب مخزن APT روی سیستم شما فعال می شود. با دستور زیر می توانید محتوای فایل را تایید کنید.

cat /etc/apt/sources.list.d/teamviewer.list

پس از این می توانید TeamViewer را از طریق محیط خط فرمان یا برنامه آپدیت کنید.

کار با TeamViewer

نرم افزار TeamViewer از دو طریق محیط خط فرمان با دستور teamviewer یا با کلیک بر روی آیکن برنامه در منو سیستم عامل اجرا می شود. با هر یک از روش های فوق که برنامه را اجرا کنید، برای اولین بار صفحه ای مشابه زیر برای شما نمایش داده می شود که مربوط به قوانین برنامه است. با کلیک روی گزینه Accept License Agreement با قوانین موافقت کرده تا به مرحله بعدی برویم.

نصب TeamViewer روی دبیان

زمانی که برنامه راه اندازی شد صفحه ای مشابه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد. از این پس شما می توانید از طریق دسکتاپ دبیان به برنامه دسترسی داشته باشید.

نصب TeamViewer روی Debian 10

به پایان آموزش کامل نصب TeamViewer روی Debian 10 از پرداز آی تی رسیدیم و در این مطلب به شما توضیح دادیم چگونه برنامه TeamViewer را روی دبیان نصب و راه اندازی کنیم.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا