آموزش های سی پنل

آموزش کامل مدیریت دامنه در سی پنل

هاست وردپرس

کنترل پنل سی پنل محبوب ترین کنترل پنل حال حاضر در سرویس های میزبانی و سرور محسوب می شود که با دارا بودن یک محیط گرافیکی زیبا و در عین حال ساده اکثر کاربران به سادگی توانایی کار با آن را دارند. یکی از بخش های مهم سی پنل که از بدو ورود به کنترل پنل کاربران باید به استفاده از آن بپردازند بخش DOMAINS است که به کمک گزینه های آن شما می توانید دامنه های خود را بر روی هاست سی پنل مدیریت و کنترل کنید به همین منظور در این مطلب از پرداز آی تی با آموزش کامل مدیریت دامنه در سی پنل همراه شما هستیم و تا به بیان نکاتی ساده و کاربردی برای کار با بخش دامنه و مدیریت دامنه ها در cPanel بپردازیم.

در ادامه آموزش کامل مدیریت دامنه در سی پنل همراه پرداز آی تی باشید تا این مطلب آموزشی را همراه یکدیگر به پایان برسانیم.

آموزش کامل مدیریت دامنه در سی پنل

نکته ای که پیش از شروع قابل ذکر می باشد این است که ما در مطلب آشنایی با بخش Domains در cPanel به طور کامل درباره گزینه های موجود در قسمت DOMAINS سی پنل توضیح دادیم و در این مطلب صرفا قصد داریم درباره گزینه Domains در بخش DOMIANS سی پنل صحبت کنیم و به نوعی از این طریق نحوه مدیریت دامنه ها را توضیح دهیم.

پس برای شروع ابتدا با استفاده از اطلاعات خود وارد هاست سی پنل شوید و از بخش DOMAINS بر روی گزینه Domains کلیک کنید.

آموزش کامل مدیریت دامنه در سی پنل

در صفحه مربوط به Domains شما می توانید از قسمت List Domains لیست دامنه هایی که بر روی هاست دارید را مشاهده کنید.

آموزش کامل مدیریت دامنه در سی پنل

در این لیست در تب Document Root در مقابل هر دامنه مسیر ذخیره سازی دایرکتوری و فایل های آن دامنه مشخص شده است. در تب Redirects To ریدایرکت شدن دامنه مشخص می شود.

در تب Actions شما دو گزینه Manage برای مدیریت دامنه و Create Email جهت ساخت اکانت ایمیل برای دامنه را مشاهده می کنید که در این آموزش هدف ما بخش Manage است پس بر روی این گزینه کلیک می کنیم.

حال شما به صفحه Manage the Domain منتقل شده اید و در سمت راست صفحه مانند تصویر زیر دو کادر Domain Information و Additional Resources را مشاهده می کنید که در کادر Domain Information اطلاعات کلی مثل نام دامنه، وضعیت ریدایرکت دامنه و مسیر دایرکتوری روت دامنه نمایش داده می شود.

آموزش کامل مدیریت دامنه در سی پنل

در کادر Additional Resources به طور معمول چهار گزینه مختلف برای مدیریت دامنه و ایجاد قابلیت های جدید در دسترس است.

گزینه Create an Email Address برای ساخت ایمیل است و در صورتی که می خواهید برای دامنه خود یک اکانت ایمیل ایجاد کنید می توانید از این گزینه بهره ببرید. آموزش ساخت و مدیریت ایمیل در cPanel

آموزش کامل مدیریت دامنه در سی پنل

گزینه Create a site with Site Publisher برای ایجاد سایت با استفاده از Publisher سی پنل است.

آموزش کامل مدیریت دامنه در سی پنل

گزینه Modify the Zones برای ایجاد و ویرایش Zone های DNS کاربرد دارد.

آموزش کامل مدیریت دامنه در سی پنل

گزینه Modify the Redirects جهت مدیریت و ایجاد ریدایرکت برای دامنه مورد نظر کاربردی است.

آموزش کامل مدیریت دامنه در سی پنل

آموزش کامل ریدایرکت کردن دامنه در cPanel

همانطور که مشاهده می کنید با استفاده از این بخش در کنترل پنل هاست سی پنل شما می توانید به راحتی موارد اساسی مربوط به دامنه های مورد نظر خود بر روی هاست را کنترل و مدیریت کنید.

در اینجا به پایان آموزش کامل مدیریت دامنه در سی پنل از پرداز آی تی رسیدیم و امیدواریم که این مطلب آموزشی مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا