آموزش های سی پنل

آموزش مدیریت تعلیق اکانت ایمیل در سی پنل

هاست وردپرس

با آموزش مدیریت تعلیق اکانت ایمیل در سی پنل از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های سی پنل در خدمت شما هستیم و قصد داریم نحوه منحوه مدیریت و مسدود کردن اکانت ایمیل در کنترل پنل سی پنل را آموزش دهیم.

به کمک قابلیت هایی که کنترل پنل سی پنل برای مدیریت حساب های ایمیل به ما می دهد ، می توانیم مواردی مثل ورود به سیستم، دریافت و ارسال ایمیل های یک حساب ایمیل از cPanel را تعلیق و مسدود کنیم.

در ادامه با آموزش مدیریت تعلیق اکانت ایمیل در سی پنل همراه پرداز IT باشید.

آموزش مدیریت تعلیق اکانت ایمیل در سی پنل

برای شروع ابتدا وارد کنترل پنل سی پنل سرویس میزبانی خود شوید.

در صفحه اصلی سی پنل از طریق بخش EMAIL بر روی گزینه Email Accounts کلیک کنید.

آموزش مدیریت تعلیق اکانت ایمیل در سی پنل

در صفحه جدید که مربوط به Email Accounts می باشد شما می توانید از طریق لیست موجود در این صفحه اکانت های ایمیل و دامنه آنها که بر روی سی پنل سرویس شما قرار دارد را مشاهده کنید.

ممکن است برای حساب ایمیل دامنه ای به عنوان addon domain تعریف شده باشد ، اما اگر addon domain وجود ندارد معمولا با همان نام دامنه اصلی اکانت ها نمایش داده می شوند.

در مقابل اکانت ایمیل مورد نظر خود می توانید بر روی گزینه Manage suspension که در میان گزینه های تب Actions قرار دارد ، کلیک کنید.

با انتخاب گزینه Manage suspension شما می توانید سه مورد ورود به اکانت ، دریافت پیام و ارسال پیام را مدیریت و تغییر دهید.

آموزش مدیریت تعلیق اکانت ایمیل در سی پنل

در صورتی که گزینه Login را بر روی حالت Suspend قرار دهید ، سرور مانع از دسترسی کاربر به اکانت ایمیل می شود و اجازه وارد شدن به کاربر را نمی دهد.

در صورتی که گزینه Receive را بر روی حالت Suspend قرار دهید ، اکانت ایمیل مورد نظر دیگر امکان دریافت هیچگونه ایمیلی را نخواهد داشت و سرور مانع از این مورد می شود.

اگر گزینه Send را بر روی حالت Suspend قرار دهید ، امکان ارسال ایمیل دیگر برای این اکانت وجود نخواهد داشت.

آموزش مدیریت تعلیق اکانت ایمیل در سی پنل

همچنین شما می توانید این گزینه را بر روی حالت Hold نیز قرار دهید که مانع از ارسال ایمیل توسط این اکانت به طور موقت می شود.

در نهایت بر روی گزینه Save کلیک کرده تا تغییرات انجام شده در سیستم ذخیره شود.

امیدواریم آموزش مدیریت تعلیق اکانت ایمیل در سی پنل مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا