آموزش های سی پنل

آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای در cPanel

هاست وردپرس

با آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای در cPanel از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های سی پنل در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا نحوه فعال کردن Two Step Verification و افزایش امنیت هاست سی پنل را آموزش دهیم.

در ادامه با آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای در cPanel همراه پرداز IT باشید.

آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای در cPanel

برای شروع وارد کنترل پنل هاست سی پنل خود شوید و در صفحه اصلی از قسمت SECURITY گزینه Two-Factor Authentication را انتخاب کنید تا به صفحه مربوطه منتقل شوید.

آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای در cPanel

در صفحه مربوط به Two-Factor Authentication در صورتی که قبلا این قابلیت را در هاست خود نصب و فعال نکرده باشید با پیام Two-factor authentication is not configured for your account. مواجه می شوید.

برای نصب و فعالسازی Two-Factor Authentication در سی پنل خود باید بر روی گزینه Set Up Two-Factor Authentication کلیک کنید.

آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای در cPanel

سپس در مرحله اول سی پنل یک QR Code برای شما نمایش می دهد که شما باید نرم افزار هایی مخصوص این کد را اسکن کنید تا یک کد 6 رقمی در اختیار شما قرار داده شود.

کنترل پنل سی پنل نرم افزار های زیر را برای گوشی ها با سیستم عامل های مختلف پیشنهاد می کند.

برای سیستم عامل های Android ، IOS و Blackberry نرم افزار Google Authenticator

برای سیستم عامل Windows Phone نرم افزار Authenticator

در صورتی که به یک گوشی هوشمند و نرم افزار های خوانش QR code دسترسی ندارید می توانید از طریق کادر آبی رنگی که در این صفحه قرار دارد ، در کادر مربوط به Account و Key اطلاعات کاربری و کلید را به صورت دستی وارد کنید.

آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای در cPanel

حال در مرحله دوم شما باید در کادر مربوط به Security Code این کد 6 رقمی را وارد کنید سپس گزینه آبی رنگ Configure Two-Factor Authentication را انتخاب کنید.

آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای در cPanel

در نهایت برای دفعات بعدی که قصد داشتید به سی پنل سرویس خود دسترسی داشته باشید باید علاوه بر وارد کردن اطلاعات نام کاربری و پسورد خود ، یک کد احراز هویت نیز وارد کنید تا امکان ورود به سی پنل برای شما فراهم باشد.

توجه داشته باشید که شما هر بار برای ورود به سی پنل باید از Authenticator استفاده کنید زیرا هر دفعه یک کد امنیتی منحصر به فرد تولید می کند.

آموزش غیرفعال کردن تایید دو مرحله ای در cPanel

در صورتی که شما پیش از این قابلیت تایید دو مرحله ای را در سرویس سی پنل خود فعال کرده اید و حال قصد دارید که Two-Factor Authentication سی پنل را غیر فعال کنید ابتدا وارد سی پنل شوید.

از قسمت SECURITY گزینه Two-Factor Authentication را انتخاب کنید.

در صفحه مربوط به Two-Factor Authentication باید بر روی گزینه قرمز رنگ Remove Two-Factor Authentication را انتخاب کنید.

در نهایت از شما برای تایید حذف تایید دو مرحله ای در سی پنل سوالی پرسیده می شود که شما باید بر روی گزینه Remove کلیک کنید.

به پایان این مطلب رسیدیم و امیدواریم که آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای در cPanel مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا