Wildcard SSL چیست؟

Wildcard SSL چیست؟

هاست وردپرس

در این مطلب آموزشی از پرداز IT قصد داریم تا به ارائه مطلب Wildcard SSL چیست؟ بپردازیم. این آموزش از دسته آموزش های عمومی وبلاگ آموزشی پرداز IT می باشد که شما عزیزان می توانید سایر آموزش های این دسته را از طریق لینک قرار گرفته مشاهده کنید.

از آموزش های قبلی مربوط به Wildcard ما به آموزش های راهنمای فعال کردن WildCard در سی پنل ،  راهنمای فعال کردن WildCard در دایرکت ادمین و آموزش فعالسازی Wildcard در Plesk پرداختیم.

 

برای بیان Wildcard چیست؟ می توان توضیحات و تعریف های زیادی بیان کرد و همینطور Wildcard نیز خود اسم های مختلفی مانند Wildcard subdomains یا Wildcard DNS و … دارد.

در ادامه قصد داریم تا با توضیح کلی درباره  SSL Wildcard شما را با این سرویس کاربردی بیشتر آشنا کنیم.

 

Wildcard SSL چیست؟

 

کاربرد های Wildcard مختلف است اما شاید پرکاربرد ترین مواردی که شاید خود شما نیز با آن سر و کار داشته اید در زمینه سیستم های مشارکت در فروش و سیستم های وبلاگ دهی اشاره کرد.

در اینجا برای آشنایی بهتر با Wildcard ما به توضیح Wildcard SSL می پردازیم تا شما متوجه نحو کار آن شوید. Wildcard SSL به این صورت عمل می کند که اگر سایت شما دارای بخش ها و زیردامنه های مختلفی باشد ، شما برای تهیه گواهی SSL برای تک تک این بخش ها مسلما نیاز به هزینه و وقت زیادی خواهید داشت.

اما Wildcard SSL به شما این امکان را میدهد تا با خرید یک گواهی امنیتی SSL تمام زیردامنه ها و ویژگی های سایت خود را از ویژگی های SSL برخوردار کنید.

همچنین بخوانید :  آموزش Ping گرفتن از سرور و سایت

 

Wildcard چیست؟

 

Wildcard به شما این امکان را میدهد تا بدون اینکه نیاز به ساخت انبوهی از زیردامنه ها باشید ، تنها با انجام تنظیمات مورد نیاز از طریق این سرویس به صورت نامحدود زیر دامنه شبیه سازی کنید که آدرس دامنه آنها شبیه باشد.

 

نمونه دیگری که می توان مثال زد این است که در سیستم های وبلاگ دهی شما با انبوهی از زیر دامنه ها مواجه هستید که هر کدام نام خاصی دارد ، حالا اگر فردی یک آدرس از زیردامنه وبلاگ وارد کند که این آدرس ساخته نشده باشد! کاربر به جای مواجه شدن با خطا به صفحه اصلی وبلاگ انتقال داده می شود.

 

شما می توانید با دسترسی به قسمت روت سرور ، دسترسی به Edit DNS یا از طریق کنترل پنل سرویس میزبانی خود اقدام به ساختن یک Wildcard مثل yourdomain.com.* کنید که در اینجا ( * ) به عنوان جایگزینی برای هر حرف یا عددی می باشد که کار شما را برای ساخت ساب دامین یا زیر دامنه با نام های مختلف راحت می کند.

 

Wildcard چیست؟

 

Wildcard را همانطور که بالا توضیح دادیم می توانیم جانشینی برای یک یا چندین کاراکتر ( حرف و عدد ) دانست که کار ما را برای آدرس دهی در پایگاه داده بسیار راحت می کند.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *