معنی آپ تایم چیست

معنی آپ تایم چیست

هاست وردپرس

با مطلبی دیگر از وبلاگ آموزشی پرداز IT در خدمت شما هستیم. مطلب معنی آپ تایم چیست از دسته آموزش های عمومی پرداز IT می باشد.

در این مطلب ( معنی آپ تایم چیست ) قصد داریم تا به ارائه یک توضیح دقیق و واضح از آپ تایم بپردازیم و بگوییم که معنای آن دقیقا چیست و در چه مواردی کاربردی و مهم می باشد.

کاربرد کلمه آپ تایم بیشتر زمانی نمود پیدا می کند که افراد نیاز پیدا می کنند تا یک هاست یا سرور تهیه کنند و برای تهیه این هاست یا سرور یک سری ویژگی های اساسی مدنظر دارند.

جدای از معرفی ویژگی های یک هاست و یا سرور خوب که بسته به نیاز کاربر انتخاب می شود ، یکی از ویژگی های مهم که هر کاربری هنگام تهیه هاست یا سرور باید مدنظر داشته باشد میزان آپ تایم یا در دسترس بودن آن سرویس و سرور می باشد.

معنی آپ تایم چیست

معنی آپ تایم چیست

هر سایت دارای آپ تایم مشخصی است و که این جمله می توان اینطور توضیح داد که به مدت زمانی که یک سایت در دسترس می باشد را آپ تایم آن سایت می گویند.

همین تعریف را می توان برای سرور نیز به کار برد. یک سرور برای این که آپ تایم بالایی داشته باشد باید به طور مداوم به برق و اینترنت متصل باشد و قطع شدن هر کدام از این موارد باعث می شود تا میزان آپ تایم سرور و در نتیجه آپ تایم سایت کاهش پیدا کند. این به این معنی است که هر کس در این زمان آدرس سایت شما را وارد کند ، سایت برای وی بارگذاری نخواهد شد.

همچنین بخوانید :  حل ارور Avoid AlphaImageLoader filter در GTmetrix

این مورد می تواند تاثیر منفی و مخربی بر روی سئو و رتبه سایت شما داشته باشد و باعث از دست رفتن و خروج مشتریان و کاربران ورودی به سایت شما شود. به همین جهت است که یکی از فاکتور های مهم هنگام تهیه سرویس میزبانی بالا بودن آپ تایم است.

معنی آپ تایم چیست

می توان اینطور بیان کرد که آپ تایم میزان توانایی سرور در مدت زمان به نمایش گذاشتن سایت را نشان می دهد.

آپ تایم را معمولا با درصد بیان می کنند که میزان ارتباط سرور با برق و اینترنت را نشان می دهد. سرور های خوب دارای آپ تایمی بین ۹۸ تا ۹۹ درصد هستند و برای میزان زمانی که سایت و سرور در دسترس نیستند می توان به شکل زیر محاسبه کرد.

یک روز ۲۴ ساعت دارد که این ۲۴ ساعت از ۱۴۴۰ دقیقه تشکیل شده است ، آپ تایمی برابر با ۹۹ درصد یعنی سرور در روز چیزی حدود ۱۴ دقیقه از دسترس خارج است که در ۳۶۵ روز یک سال این رقم برابر با ۳ روز قطعی در سال است. در قدرت و میزان آپ تایم یک سرور علاوه بر ارتباط با برق و اینترنت عوامل سخت افزاری و نرم افزاری زیادی تاثیر گذار هستند.

این نکته نیز قابل بیان است سرور خوب سروری است که به طور مداوم کار کند و قطعی نداشته باشد اما هیچ سروری چنان قدرت و منابعی ندارد که دارای آپ تایم ۱۰۰% باشد و هر سروری در طول سال دارای قطعی است و آپ تایم ۱۰۰% یک امر غیر ممکن می باشد و هر شخص یا سرویس دهنده ای ادعای آپ تایم ۱۰۰ درصدی کرد می توان گفت این ادعا نمی تواند درست باشد.

همچنین بخوانید :  برترین مرورگرهای ویندوزی بخش دوم

 

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *