آموزش های سرور ویندوز

فعالسازی دسترسی RDP روی ویندوز سرور 2019

هاست وردپرس

RDP یا Remote Desktop Protocol یک پروتکل اختصاصی است که توسط شرکت مایکروسافت جهت اتصال تحت رابط گرافیکی از طریق شبکه از یک سیستم به سیستم دیگر است و بیشتر برای اتصال از طریق سیستم های شخصی به محیط گرافیکی ویندوز سرور مورد استفاده قرار می گیرد. برای دسترسی به محیط گرافیکی ویندوز سرور باید از ریموت دسکتاپ استفاده کرد به همین منظور در این مطلب از با آموزش فعالسازی دسترسی RDP روی ویندوز سرور 2019 در خدمت شما هستیم.

در ادامه آموزش فعالسازی دسترسی RDP روی ویندوز سرور 2019 همراه پرداز آی تی باشید تا نحوه فعال کردن ریموت دسکتاپ در ویندوز سرور را توضیح دهیم.

فعالسازی دسترسی RDP روی ویندوز سرور 2019

در صورتی که Remote Desktop روی سرور مجازی یا اختصاصی ویندوز غیر فعال باشد می توانید مراحل فعالسازی آن را از دو روش مختلف یعنی از طریق محیط گرافیکی ویندوز GUI یا پاورشل CUI انجام دهید که در ادامه هر دو روش را برای شما توضیح می دهیم.

فعالسازی از طریق محیط گرافیکی

برای شروع ابتدا از طریق منو استارت بر روی Server Manager کلیک کنید تا وارد داشبورد Server Manager شوید. در پنجره Server Manager از کادر سمت چپ روی گزینه Local Server کلیک کنید.

حال در مقابل گزینه Remote Desktop بر روی دکمه آبی رنگ Disabled کلیک کنید.

در پنجره System Properties گزینه Allow remote connections to this Computer انتخاب و پس از آن چک باکس گزینه Allow connections only from … را فعال کنید. اگر سیستم خطایی نمایش داد روی OK کلیک کنید.

دسترسی rdp

حال گزینه Select Users را انتخاب کرده و باز شدن پنجره جدید روی گزینه Add کلیک کنید.

فعالسازی rdp

از طریق کادر Enter the object names to select کاربر مورد نظر خود برای اتصال را در وضعیت انتخاب قرار داده و روی گزینه Check Names کلیک کنید و در نهایت OK بزنید.

در پنجره Remote Desktop Users نیز روی دکمه OK کلیک کرده و برای پنجره System Properties گزینه Apply و OK را انتخاب کنید.

آموزش اتصال به ویندوز سرور با RDP

فعالسازی از طریق پاورشل

فعال کردن ریموت از طریق محیط پاورشل با اجرا دستوراتی انجام می شود و نسبت به روش قبلی سریع تر است اما اگر تا به حال با پاورشل کار نکرده اید پیشنهاد می کنیم از همان محیط گرافیکی ویندوز دسترسی ریموت را فعال کنید.

برای شروع پس از وارد شدن به محیط گرافیکی ویندوز سرور، وارد منو استارت شده و با کلیک راست روی Windows PowerShell گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید تا پاورشل با دسترسی ادمین اجرا شود.

حال دستور زیر را اجرا کنید.

Set-ItemProperty -Path 'HKLM:\System\CurrentControlSet\Control\Terminal Server' -name "fDenyTSConnections" -value 0

با اجرا دستور زیر فایروال ویندوز سرور را جهت اتصال با RDP تنظیم می کنیم.

Enable-NetFirewallRule -DisplayGroup "Remote Desktop"

حال شما می توانید با ریموت به ویندوز سرور خود متصل شوید.

برای غیرفعال کردن RDP می توانید از دستور زیر در پاورشل استفاده کنید.

Set-ItemProperty -Path 'HKLM:\System\CurrentControlSet\Control\Terminal Server' -name "fDenyTSConnections" -value 1

در اینجا به پایان این مطلب از پرداز آی تی رسیدیم و امیدواریم به کمک آموزش فعالسازی دسترسی RDP روی ویندوز سرور 2019 موفق شده باشید ریموت دسکتاپ را روی ویندوز سرور خود فعال کنید.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا