غیرفعال کردن افزونه های وردپرس از phpMyAdmin

غیرفعال کردن افزونه های وردپرس از phpMyAdmin

هاست وردپرس

با آموزش غیرفعال کردن افزونه های وردپرس از phpMyAdmin از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های وردپرس در خدمت شما هستیم و در این مطلب نحوه غیرفعال کردن پلاگین های وردپرس از دیتابیس را آموزش می دهیم.

سیستم مدیریت محتوا وردپرس به دلیل داشتن پلاگین های کارآمد و متعدد در زمینه های مختلف بسیار مورد توجه کاربران قرار دارد و کاربران نیز متناسب با نیاز های خود اقدام به نصب افزونه های مختلف بر روی سایت وردپرسی خود می کنند. در اکثرا موارد پلاگین ها مشکل گشا هستند اما در موارد اندکی ممکن است به دلیل عدم سازگاری یک افزونه ، پس از نصب افزونه سایت دچار اختلال شود و شما نیاز داشته باشید که این افزونه را غیرفعال کنید. همچنین ممکن است یک افزونه جدید با سایر افزونه ها تداخل داشته باشد و به طور کل این دست از موارد باعث بروز مشکل در سایت ما شوند که نیاز به غیرفعال کردن یک افزونه خاص یا تمام افزونه ها برای حل مشکل باشد.

راه معمول غیرفعال کردن و یا حذف پلاگین ها از طریق دسترسی به پیشخوان وردپرس است اما احتمال دارد پس از به وجود آمدن مشکل ، پیشخوان و سایت ما از دسترس خارج شده باشد و مواردی مثل مشکل صفحه سفید در سایت های وردپرسی به وجود بیاید که عملا امکان غیرفعال کردن پلاگین ها از طریق پیشخوان نیست و شما باید از روش هایی دیگری مثل دسترسی به هاست و دیتابیس سایت برای غیرفعال کردن پلاگین های وردپرسی استفاده کنید.

در ادامه با مطلب غیرفعال کردن افزونه های وردپرس از phpMyAdmin همراه پرداز IT باشید.

همچنین بخوانید :  وردپرس CRM یا چگونگی ارتباط مشتریان

غیرفعال کردن افزونه های وردپرس از phpMyAdmin

برای شروع وارد کنترل پنل سرویس میزبانی خود شوید از قسمت Databases وارد phpMyAdmin شوید.

در محیط phpMyAdmin از ستون سمت چپ صفحه بر روی دیتابیس سایت وردپرس خود کلیک کنید و از فایل های داخل دیتابیس وردپرس ، جدول WP-Option را انتخاب کنید تا تنظیمات آن نمایش داده شود.

غیرفعال کردن افزونه های وردپرس از phpMyAdmin

شما باید در میان گزینه ها که در تب option_name نام هر کدام مشخص می باشد ، Active_plugins را پیدا کنید اما به دلیل زیاد بودن تعداد مورد ها در این قسمت پیشنهاد می کنیم از طریق دکمه Search که در بالا صفحه قرار دارد وارد قسمت Search شوید.

غیرفعال کردن افزونه های وردپرس از phpMyAdmin

در تب Table Search در کادر تب Value که در مقابل گزینه option_name عبارت Active_plugins را جست و جو کنید و بر روی گزینه GO کلیک کنید.

پس از پیدا شدن Active_plugins ، بر روی گزینه Edit کلیک کرده تا به صفحه جدید منتقل شوید.

غیرفعال کردن افزونه های وردپرس از phpMyAdmin

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید اگر محتوای کادر مشخص شده را حذف کنید و بر روی گزینه GO کلیک کنید تمام پلاگین های سایت وردپرسی شما غیرفعال می شود. ( پیشنهاد می کنیم محتوای این کادر را در جایی کپی کنید )

غیرفعال کردن افزونه های وردپرس از phpMyAdmin

همچنین باید توجه داشته باشید که پیش از اعمال هر تغییری در دیتابیس سایت خود ، از دیتابیس بک آپ گیری کنید تا در صورت نیاز بک آپ گرفته شده را ریستور کرد.

امیدواریم آموزش غیرفعال کردن افزونه های وردپرس از phpMyAdmin مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *