سئو چیست؟

سئو چیست؟

هاست وردپرس

با سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان و کاربران پرداز IT.

امروز قصد داریم مطلبی تحت عنوان سئو چیست؟ در اختیار شما قرار دهیم. در این مطلب به معرفی کلی سئو می پردازیم و در آموزش های بعدی از سری مطلب های دسته سئو به آموزش ترفند ها و راهکار های سئو می پردازیم.

 

سئو چیست؟

سئو چیست؟

سئو(seo)، کلمه ای بر گرفته از Search Engine Optimization یا بهینه سازی موتور جست و جو روشی است برای اینکه سایت خود را دقیق تر و بهتر به موتور های جست و جو معرفی کنید تا هنگامی که کاربری در موتور های جست و جو کلمه کلیدیی را سرچ میکند در نتایج نمایشی در رده بالاتری قرار بگیرید.

 

هر چه سئو اصولی و تخصصی تر باشد و به مبنای کار و قوانین موتور های جست و جو نزدیک تر باشد و همخوانی بیشتری داشته باشند، سایت شما سایتی خواهد بود که موتور های جست و جو به آن بسیار روی خوش نشان خواهند داد و در نتایج آنها جایگاه بهتری خواهید داشت و می توان گفت این جایگاه بهتر در نتایج موتور های جست و جو یک تبلیغ رایگان برای سایت شما می باشد.

 

مسلما جست و جو بر اساس کلمات کلیدی کاربران می تواند آن ها را به سایت شما هدایت کند که این کاربران به نوعی یک مشتری بالقوه برای سایت شما هستند.

 

سئو دامنه گسترده ای از فعالیت ها و تکنیک های خاص یا معمول است که انجام و پای بندی به آنها باعث شکوفایی سایت شما خواهد شد که به آن سئو کلاه سفید نیز می گویند.

همچنین بخوانید :  آموزش تنظیم افزونه All in One SEO Pack بخش اول

 

اگر اقداماتی که برای سئو صورت میگیرد اصولی نباشد و به بیان دیگر دور زدن یا استفاده از کلک برای موتور های جست و جو باشد ممکن است تا مدتی جواب دهد اما پس از شناسایی این ترفند ها توسط موتور های جست و جو سایت شما تحریم خواهد شد و موتور های جست و جو سایت شما را تنبیه خواهد کرد که به آن سئو کلاه سیاه می گویند.

 

سئو چیست؟

 

کلمه و یا مفهوم سئد تنها مختص موتور های جست و جو نیست بلکه می تواند باعث یک تجربه لذتبخش برای کاربر ورودی به سایت شما باشد و دلیلی شود برای مراجعه دوباره آن کاربر به سایت شما و همچنین معرفی سایت شما توسط افراد به دیگران.

 

همه این عوامل باعث خواهد شد تا کاربران بیشتر به سایت شما توجه کنند و دلیلی برای اعتماد آنها باشد بجای اینکه سایت خود را در سایت های دیگر تبلیغ کنید تا کاربران را به سمت سایت خود هدایت کنید.

 

برای سایت ها می توان سئو را اینطور تعریف کرد: بیشترین موفقیت با کمترین هزینه

 

اهداف کلی سئو را می توان به شکل زیر بیان کرد:

  1. تاثیر در بازدید سایت
  2. برند سازی
  3. افزایش ترافیک سایت
  4. صعود در نتایج موتورهای جست و جو

 

سئو به دو قسمت تقسیم می شود، یکی سئو داخلی و دیگری سئو خارجی که تاثیر مورد دوم بیشتر می باشد که هر کدام از این دو دارای زیر مجموعه های گسترده ای هستند که تکنیک های سئو حساب می شوند.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *