ریدایرکت کردن دامنه در cpanel

ریدایرکت کردن دامنه در cpanel

هاست وردپرس

با سلام خدمت شما همراهان و کاربران گرامی پرداز IT ، امروز قصد داریم مطلبی تحت عنوان ریدایرکت کردن دامنه در cpanelرا از دسته آموزش های سی پنل در اختیار شما قرار دهیم.

ریدایرکت (Redirect) ، به نوعی هدایت از یک مسیر به یک مسیر دلخواه و جدید است که با انجام این کار وقتی آدرس سایت مورد نظر را به مرورگر دهید ، مرورگر به طور خودکار فرد را به آدرس جدید منتقل می کند.

ریدایرکت نه تنها برای دامنه اصلی سایت کاربرد دارد بلکه برای زیردامنه نیز کاربرد دارد و می توان از آن استفاده کرد.

برای ریدایرکت کردن ابتدا نیاز است که که دامنه مورد نظر شما به صورت اددون دامین(Addon domain) یا پارک دامین(Park domain) بر روی هاست وجود داشته باشد.

برای ریدایرکت کردن ساب دامین (Sub domain) نیز باید آن را در هاست خود قرار داده باشید.

 

ریدایرکت کردن دامنه در cpanel

برای شروع ابتدا وارد کنترل پنل سی پنل هاست خود شوید.

پس از ورود از بخش Domains گزینه Redirects یا Manage Redirects کلیک کرده تا وارد صفحه جدید شودید.

ریدایرکت کردن دامنه در cpanel

در صفحه جدید اولین گزینه ای که الزامیست که آن را مشخص کنید گزینه Type می باشد که به صورت کشویی است ، زیرا ریدایرکت کردن سایت یا ساب دامین در سئو اثر زیادی خواهد داشت.

شما باید مشخص کنید که اگر ریدایرکت کردن شما به صورت موقت است گزینه Temporary 302 را انتخاب کنید. و اگر در غیر این صورت است گزینه Permanent 301 را انتخاب کنید.

ریدایرکت کردن دامنه در cpanel

اگر ریدایرکت به صورت موقت باشد تمام بازدید های آن برای دامنه اصلی ثبت خواهد شد و اگر به طور موقت نباشد بازدید ها برای همان دامنه ثبت می شود.

همچنین بخوانید :  آموزش کامل ورود به کنترل پنل cPanel

از منو کشویی بعدی ، نام دامنه ای را که میخواهید هدایت کنید انتخاب کنید.

اگر می خواهید برای تمام دامنه ها و زیر دامنه های موجود ریدایرکت اعمال شود گزینه پیش فرض یا All Public Domains را انتخاب کنید.

اگر می خواهید یک صفحه یا یک فهرست را هدایت کنید، می توانید از فیلد متن زیر منوی کشویی یا همان کادر سوم استفاده کنید و نام پوشه یا فایل را وارد کنید.

ریدایرکت کردن دامنه در cpanel

پس از این در قسمت Redirect to شما باید آدرس دامنه ای که می خواهید به آن صفحات انتقال داده شوند را وارد کنید. فراموش نکنید که در ابتدا HTTP یا HTTPS وارد کنید.

 

در بخش www.redirectin مشخص می کنید که می خواهید ریدایرکت با WWW ، بدون WWW یا هر ترکیب دو حالت باشد. ( Redirect With or without www )

ریدایرکت کردن دامنه در cpanel

در آخر نیز می توانید گزینه Wild Card Redirectبه دلخواه فعال یا غیر فعال کنید.

این گزینه به این صورت عمل می کند که به طور فرض آدرس سایت شما pardazit.ir است و شما آن را به pardazit.com ریدایرکت کرده اید ، یک کاربر آدرس pardazit.ir/cpanel-hosting را وارد می کند، اگر گزینه Wild Card Redirect غیرفعال باشد کاربر به همان آدرس ریدایرکت شده اصلی که pardazit.com باشد منتقل می شود و باید دوباره صفحه مورد نظر خود را پیگیری کند.

اما اگر گزینه Wild Card Redirect فعال باشد کاربر وقتی آدرس pardazit.ir/cpanel-hosting وارد کرد دقیقا به همین آدرس منتقل می شود و این یعنی کاربر علاوه بر انتقال به سایت مقصد ، به همان آدرس دلخواه خود نیز انتقال داده می شود.

ریدایرکت کردن دامنه در cpanel

در نهایت نیز بر روی گزینه Add کلیک کرده تا تنظیمات اعمال شود.

همچنین بخوانید :  آشنایی با دایرکت ادمین

امیدواریم از آموزش ریدایرکت کردن دامنه در cpanel استفاده کرده باشید.

اگر سایتی پربازدید دارید یا گزینه ای مناسب برای سایت خود می خواهید، ما به شما هاست سی پنل ایران را پیشنهاد می کنیم.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *