آموزش های وردپرس

چگونه خطا Breadcrumbs سرچ کنسول را رفع کنیم؟

هاست وردپرس

یکی از خطا هایی که در سرچ کنسول گوگل سایت ها می توانند با آن روبرو شوند، مشکل Breadcrumbs است که تعداد زیادی از سایت های سطح وب خطایی با این مضمون را در Search Console گوگل دریافت کرده اند. شاید این مشکل در ظاهر کمی پیچیده باشد و اگر در این زمینه چندان سررشته نداشته باشید حتی توضیحات گوگل نیز برای شما مفید نباشد و برای حل مشکل Breadcrumbs دچار سردرگمی شوید اما در مطلب چگونه خطا Breadcrumbs سرچ کنسول را رفع کنیم؟ از پرداز آی تی قصد داریم شما را برای افزودن Breadcrumbs به وردپرس راهنمایی کنیم.

چگونه خطا Breadcrumbs سرچ کنسول را رفع کنیم؟

در ادامه آموزش چگونه خطا Breadcrumbs سرچ کنسول را رفع کنیم؟ همراه پرداز آی تی باشید تا راه حل مشکل Breadcrumbs برای سایت های وردپرسی را توضیح دهیم اما پیش از آن درباره Breadcrumbs و دلیل اهمیت آن توضیح مختصری می دهیم.

Breadcrumbs چیست؟

Breadcrumbs در سایت به عنوان یک سیستم ناوبری ثانویه شناخته می شود و کاربر نشان می دهد که در کدام وب سایت یا صفحه از یک سایت قرار دارد و به نوعی محل قرار گیری کاربر را مشخص می کند. به کمک Breadcrumbs کاربران می توانند موقعیت مکانی خود نسبت به صفحه و آدرس اصلی یک سایت را متوجه شوند که این مورد می تواند بر روی یک تجربه کاربری مثبت تاثیر گذار باشد.

به طور مثال شما در تصویر بالا می توانید نمونه ای از Breadcrumb را مشاهده کنید که نشان می دهد در کدام صفحه قرار دارد و همچنین می تواند با کلیک بر روی صفحات قبلی به آن صفحات منتقل شود.

چرا Breadcrumbs اهمیت دارد؟

اینکه سایت شما در چه زمینه ای فعالیت دارد تا حدودی می تواند برای جواب دادن به این سوال مهم باشد زیرا سایت هایی هستند که ممکن است نیازی به Breadcrumbs نداشته باشند و بالعکس، وجود Breadcrumbs در برخی از سایت ضروری محسوب شود. به طور کلی اگر بخواهیم اهمیت Breadcrumb ها را توضیح دهیم می توان به دو مورد اشاره کرد که در ادامه درباره آنها توضیح می دهیم.

کمک به موتور های جست و جو برای بهبود سایت

موتور های جست و جو مثل گوگل توانایی خواندن و درک Breadcrumbs را دارند و در صورت وجود این مورد در سایت شما، موتور های جست و جو می توانند درک بهتری از محتوای سایت شما داشته باشند.

به کمک Breadcrumbs موتور های جست و جو بررسی می کنند که صفحات سایت شما چطور به یکدیگر مرتبط و لینک می شوند که در نتیجه می تواند برای بهبود SEO سایت و ارتقا جایگاه صفحات در نتایج جست و جو مفید باشد.

بهبود تجربه کاربری و نرخ Bounce Rate

یک bounce به زمانی گفته می شود که کاربر وارد یک صفحه از سایت شما می شود و پس از طی مدت زمانی آن صفحه را ترک کند. bounce rate نیز به میزان بازدیدکنندگانی گفته می شود که وارد یک صفحه می شوند و بدون آنکه به دیگر صفحات آن سایت بروند، از آن صفحه خارج می شوند و با درصد % نمایش داده می شود. هر چه درصد بانس ریت بالاتر باشد نشانه این است که کاربران کمتر به سایر صفحات سایت شما می روند و شاید نشان دهنده وجود مشکل باشد. البته قابل ذکر است که میزان بانس ریت بر اساس موضوع سایت متفاوت است.

با اضافه Breadcrumbs به سایت، کاربران ورودی به سایت تا حدود بیشتری برای مراجعه به سایر صفحات سایت ترغیب می شوند که این از یک طرف باعث کاهش بانس ریت می شود و از طرفی می تواند بر روی بهبود تجربه کاربری سایت شما موثر باشد.

افزودن Breadcrumbs به سایت وردپرس

توجه: بعضی از قالب های وردپرسی به طور پیش فرض دارای breadcrumbs هستند و نیازی به فعال کردن آن از روش های ثانویه نیست و کافی است که سایت یا تنظیمات قالب خود را بررسی کنید.

در وردپرس شما می توانید به روش دستی Breadcrumb را اضافه کنید یا به کمک افزونه هایی که این کار را انجام می دهند Breadcrumb را ایجاد کنید. بهترین افزونه ای که برای این کار می توان پیشنهاد کرد افزونه Yoast SEO است. برای این کار شما باید ابتدا کد هایی را به فایل header.php قالب خود اضافه کنید اما پیشنهاد می شود برای اجرا breadcrumbs افزونه Yoast SEO یک child theme ایجاد کنید و کد ها را داخل آن قرار دهید. برای این کار می توانید از مخزن افزونه های وردپرس یک افزونه child theme generator نصب کنید تا برای شما child theme ایجاد کند.

در صورتی که پلاگین Yoast را بر روی سایت خود ندارید ابتدا وارد داشبورد وردپرس خود شوید از منو افزونه ها بر روی افزودن کلیک کنید. سپس نام Yoast را تایپ کرده و مراحل نصب و فعالسازی افزونه در وردپرس را انجام دهید.

حال به وارد فایل header.php در child theme شده و کد دستوری زیر را در انتها این فایل قرار دهید. قابل ذکر است که این کد قابل استفاده در فایل های single.php و page.php نیز می باشد.

<?php
if ( function_exists('yoast_breadcrumb') ) {
yoast_breadcrumb( '<p id="breadcrumbs">','</p>' );
}
?>

پس از انجام مراحل بالا، حالا مجدد به داشبورد وردپرس رفته و بر روی افزونه Yoast SEO یا سئو رفته و گزینه Search Appearance یا پیشرفته بروید.

در این صفحه به تب Breadcrumbs یا نشانی ها بروید و گزینه Enable Breadcrumbs یا فعال کردن پیوندهای خرده ریزه را در حالت فعال یا Enabled قرار دهید. پس از فعال شدن سایر تنظیمات مربوط به Breadcrumb برای شما نمایان می شود که می توانید متناسب با توضیحات زیر آنها را تغییر دهید اما پیشنهاد می کنیم اگر آشنایی ندارید مقادیر پیش فرض را تغییر ندهید.

گزینه Separator between Breadcrumbs یا جدا کننده میان پیوندهای خرده ریزه: برای مشخص کردن نماد جداکننده بین لینک ها

Anchor text for the Homepage یا لنگر متن برای صفحۀ خانگی: متنی که مربوط به لینک صفحه اصلی در Breadcrumbs است.

Breadcrumb for 404 page یا خرده ریزه برای صفحات 404: مربوط به متن صفحات 404 است.

همچنین می توانید مشخص کنید که Breadcrumbs در نوشته ها یا برگه ها برای بر اساس نوشته، دسته ها و … باشد.

در نهایت بر روی گزینه Save Changes کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شده و Breadcrumbs روی وردپرس فعال شود.

پس از فعال شدن breadcrumbs می توان تا حدی انتظار رشد در موتور های جست و جو را داشت اما توجه کنید این مورد به فاکتور های دیگری نیز وابسته است. همچنین شما باید از طریق سرچ کنسول گوگل از طریق قسمت Breadcrumbs این مورد بررسی کنید.

در اینجا به پایان این مقاله از پرداز آی تی رسیدیم و امیدواریم با استفاده از آموزش چگونه خطا Breadcrumbs سرچ کنسول را رفع کنیم؟ توانسته باشید Breadcrumbs روی وردپرس فعال کنید. اگر سوالی درباره این آموزش دارید می توانید از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن