آموزش های گواهینامه SSL

راهنمای خطای Mixed Content در گواهی SSL

هاست وردپرس

سلام به شما همراهان گرامی وبلاگ پرداز آی تی ، در خدمت شما حضور داریم با آموزشی دیگر از آموزش های پرداز IT و مطلبی که امروز قصد داریم به شما آموزش دهیم راهنمای خطای Mixed Content در گواهی SSL است که از دسته آموزش های گواهینامه SSL می باشد.

سایت هایی که اقدام به نصب و فعالسازی گواهی SSL برای دامنه و سایت خود می کنند باید جوانب امنیتی و اقدام لازم را به صورت کامل رعایت و انجام دهند. در صورتی که امنیت سایت موردنظر به طور کامل فراهم نشده باشد باعث بروز مشکلات و خطا هایی می شود. ممکن است سایتی در ظاهر https باشد ولی دارای مشکلات و خطا های امنیتی باشد که به صورت خطای Mixed Content به نمایش در می آید.

در این حالت می توان گفت که سایت موردنظر دارای خطا های امنیتی می باشد که چیزی بین https و http می باشد که به صورت خطای Mixed Content نمایش داده می شود.

راهنمای خطای Mixed Content در گواهی SSL

راهنمای خطای Mixed Content در گواهی SSL

در صورت وجود این خطا با وجود اینکه سایت از پروتکل https استفاده می کند ، اطلاعات سایت و کاربران می تواند مورد حمله هکر ها قرار بگیرد.

این خطا ممکن است در مرورگر های مختلف به شکل های گوناگون نشان داده شود اما به صورت کلی شما وقتی آدرس دامنه یک سایت را وارد می کنید در صورتی که آن سایت بر اساس پروتکل https باشد و دارای خطا ها و ارور هایی باشد در قسمت https که مربوط به گواهی امنیتی SSL می شود به شکل اخطار در یک دایره یا قفلی زرد رنگ نمایش داده می شود.( در حالت عادی سبز رنگ می باشد )

به طور معمول تمام سایت های که صفحات آن از https استفاده می کند باید تمام اطلاعات موجود بر روی سایت از یک منبع امن باشد. به همین منظور در صورتی که یک صفحه یا فایل در این سایت به صورت http باشد یا از منبع امن نباشد باعث ایجاد خطا می شود که این خطا در میان سایت ها رایج می باشد و با عنوان mixed passive content شناخته می شود و ممکن است مربوط به یک عکس یا فایل می باشد.

این نوع خطا فقط به صورت یک خطا نمایش داده می شود و معمولا باعث ایجاد مشکل نخواهد شد( برای اطمینان کامل باید حل شود )

راهنمای خطای Mixed Content در گواهی SSL

اما در صورتی که به طور مثال شما یک سایت بر اساس پروتکل https را بر روی اسکریپتی که بر اساس پروتکل http می باشد بارگذاری یا لود کنید خطای mixed active content ایجاد می شود و این یعنی تمام صفحه و یا سایت موردنظر شما بدون امنیت و در خطر مسائلی چون هک شدن می باشد.

این خطا بر روی هر سایت و صفحه ای به وجود بیاید به طور خودکار توسط مرورگر ها بلاک می شود و مرورگر ها سخت گیری زیادی نسبت به آنها دارند. در صورتی که برای سایت های وردپرسی این خطا ها رخ داد شما می توانید برای پیدا کردن و رفع Mixed Content از پلاگین realy simple ssl استفاده کنید اما به طور کلی برای تمام سایت ها شما می توانید آدرس سایتی که دارای خطا می باشد را وارد مرورگر خود کنید( در اینجا ما بر روی مرورگر کروم را توضیح می دهیم )

پس از وارد کردن آدرس دامین موردنظر ، بر روی اخطاری که درون دایره می باشد کلیک کنید سپس پیامی ظاهر می شود که در ابتدای آن آدرس دامنه و متنی در زیر آن می باشد.

در این قسمت یک لینک آبی رنگ به نام Details موجود می باشد که بر روی آن کلیک می کنیم.

در صفحه جدید از سربرگ Security در مقابل گزینه Mixed Content خطایی قرمر رنگ مشاهده خواهید کرد که نشان دهنده وجود مشکل است.

راهنمای خطای Mixed Content در گواهی SSL

همچنین در همان صفحه از بالای صفحه قسمت راست آن می توانید تعداد خطا های موجود را در کنار یک مثلث زرد رنگ مشاهده کنید.

در صورتی که شما در پایین صفحه قسمت راست آن کلیک کنید یک کادر تحت عنوان Console برای شما باز می شود که در آن خطا های موجود را ذکر کرده و شما می توانید با کمک آن خطا های موجود را از بین ببرید.

همچنین ممکن است یک مطلب ( عکس ، فایل و … ) هم بر روی http و هم https به صورت ترکیبی حضور داشته باشد که شما می توانید در صورتی که این مطالب به صورت کامل بر روی https حضور داشتند با استفاده از کد منبع http ها را https تغییر دهید.

شما می توانید با باز کردن کد منبع تمام صفحات و سرچ کردن یک تابع مثل src=http تمام فایل ها و مطالبی که بر اساس http می باشند را پیدا کنید.

در نهایت اگر شما قادر به رفع خطا های موجود نبودید می توانید از طراح یا پشتیبان سایت خود کمک بگیرید. در اینجا به پایان مطلب راهنمای خطای Mixed Content در گواهی SSL رسیدیم و امیدواریم که این مطلب آموزشی مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن