راهنمای ایجاد ایمیل no reply در دایرکت ادمین

راهنمای ایجاد ایمیل no reply در دایرکت ادمین

هاست وردپرس

سلام و عرض خسته نباشید به تمام کاربران گرامی سایت پرداز IT ، در خدمت شما همراهان عزیز حضور داریم با مطلبی دیگر از وبلاگ آموزشی پرداز IT و می خواهیم تا در این مطلب به راهنمای ایجاد ایمیل no reply در دایرکت ادمین بپردازیم.

مطلب راهنمای ایجاد ایمیل no reply در دایرکت ادمین از دسته آموزش های دایرکت ادمین می باشد که شما می توانید از طریق لینک قرار گرفته به سایر مطالب این قسمت دسترسی داشته باشید.

ایمیل no reply در اصل ایمیلی می باشد که شما فقط توانایی ارسال ایمیل با این نوع حساب را دارید و نمی توان با آن ایمیلی دریافت کرد.

این نوع حساب ها مناسب برای ایمیل های تبلیغاتی ،  شرکت ها و سایت های  ارائه دهنده انواع سرویس ها و کالا ها که پس از خرید کالا ارائه شده توسط کاربر یک ایمیل برای خریدار فرستاده می شود و اطلاعات مورد نیاز در این ایمیل موجود هست. مسلما هم دیگر نیازی نیست تا کاربر بتواند جوابی برای آن ایمیل بفرستد.

پس اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که نیاز به یک اکانت ایمیل no reply دارید تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید. ( آموزش مخصوص کنترل پنل دایرکت ادمین می باشد)

راهنمای ایجاد ایمیل no reply در دایرکت ادمین

در حالت عادی آدرس ایمیل های no reply به صورت noreply@domain.com  یا no-reply@domain.com می باشد بجای domain.com آدرس سایت موردنظر شما قرار می گیرد. مثل no-reply@pardazit.com

این ایمیل می تواند نام ها و آدرس های دیگری نیز داشته باشند و استفاده از کلمه no reply در آنها ضرورت خاصی ندارد و فقط به این قصد اینطور نام گذاری می شوند تا پس از ارسال ایمیل به مخاطبان خود ، مخاطب اطلاع داشته باشد که نمی توان ایمیلی برای آن ارسال کرد. البته نحوه تنظیم آن متفاوت است و یا می توان کاری کرد که اصلا ایمیلی دریافت نکند و یا پس از دریافت ایمیل آن را پاک کند.

همچنین بخوانید :  آموزش تولید CSR در کنترل پنل cPanel

خب برای شروع کار شما باید یک ایمیل معمولی داشته باشید که می توانید نام آن را مانند مثال های بالا انتخاب کنید و یا به هر صورتی که خودتان تمایل دارید. ( باید در دایرکت ادمین ایمیل را بسازید )

آموزش ساخت و مدیریت ایمیل در دایرکت ادمین

در صفحه اصلی کنترل پنل دایرکت ادمین شما باید از قسمت Email management گزینه Forwarders را انتخاب کنید.

راهنمای ایجاد ایمیل no reply در دایرکت ادمین

در صفحه بعدی که برای شما باز می شود با قسمتی با نام Create new email Forwarder که مانند تصویر زیر می باشد روربرو می شوید که باید کادر های موجود را مانند دستور زیر پر کنید.

کادر مربوط به Forwarder name باید اقدام به وارد کردن آدرس ایمیلی که برای این کار انتخاب کردید بکنید.

در کادر مربوط به Destination Email شما می توانید یکی از دو عبارت :fail: و :blackhole: را وارد کنید که هر کدام حالتی متفاوت را رقم می زنند.

عبارت اول یعنی fail به این صورت عمل می کند که هیچ ایمیلی دریافت نشود و یک پیام خطا برای کاربری که اقدام به ارسال ایمیل کرده ، فرستاده شود.

عبار دوم یعنی blackhole به این نحو عمل می کند که ایمیل هایی که توسط کاربران فرستاده می شود را دریافت می کند و سپس آنها را از بین می برد.

پس از پر کردن کادر های موجود بر روی گزینه Create کلیک کنید تا اکانت ایمیل ساخته شود.

راهنمای ایجاد ایمیل no reply در دایرکت ادمین

به پایان مطلب راهنمای ایجاد ایمیل no reply در دایرکت ادمین رسیدیم و امیدوار هستیم که از این مطلب استفاده کرده باشید.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *