حل مشکل تغییر ساعت ویندوز بعد از ریست

حل مشکل تغییر ساعت ویندوز بعد از ریست

هاست وردپرس

با آموزش حل مشکل تغییر ساعت ویندوز بعد از ریست از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های سرور ویندوز در خدمت شما هستیم و در این مطلب نحوه رفع مشکل تغییر ساعت ویندوز و تنظیم آن پس از هر ریستارت را آموزش دهیم.

احتمالا تا به حال از سرور مجازی یا اختصاصی استفاده کرده اید و با این مورد که زمان و ساعت سرور متناسب با لوکیشن و محل سرور تنظیم شده برخورد کرده اید و برای تنظیم ساعت سرور متناسب با منطقه زمانی خود ، تنظیمات ساعت و زمان سرور را تغییر داده اید اما پس از هر بار ریست کردن سرور ، زمان و ساعت سرور دوباره به حالت اولیه باز می گردد.

تنظیم ساعت تمام سرور ها و همچنین تنظیم ساعت برنامه های مجازی ساز نیز متناسب با محل قرار گیری سرور و منطقه زمانی لوکیشن سرور ، به صورت سخت افزاری تنظیم می شود و شما با هر بار تغییر ساعت سرور به صورت نرم افزاری ، در صورت ریبوت دادن به سرور دوباره زمان اولیه را مشاهده می کنید که این مورد می تواند در مواردی که نیاز به اجرای یک برنامه یا دستور در زمانی خاص ( متناسب با منطقه زمانی شما ) در سرور باشد با مشکل مواجه شوید.

حال در ادامه مطلب حل مشکل تغییر ساعت ویندوز بعد از ریست همراه پرداز IT باشید تا ما شما را راهنمایی کنیم که چگونه زمان سرور خود را به طور دائمی تنظیم کنید تا با هر دفعه ریستارت سرور دیگر ساعت سرور متناسب با زمان لوکیشن سرور تنظیم نشود.

همچنین بخوانید :  اورسل سرور مجازی چیست - Over Sell

حل مشکل تغییر ساعت ویندوز بعد از ریست

به سرور مجازی یا اختصاصی ویندوز خود متصل شوید از با فشردن کلید های ترکیبی WIN + R (پنجره) ، پنجره Run را در سرور باز کنید و در کادر Open عبارت regedit را وارد و گزینه OK را انتخاب کنید.

پس از این پنجره Registry Editor برای شما باز می شود که باید در کادر سمت چپ پنجره  از طریق شاخه HKEY_LOCAL_MACHINE به پوشه SYSTEM ، زیر پوشه CurrentControlSet سپس زیر پوشه Services ، زیر پوشه W32Time و در نهایت به زیر پوشه Parameters بروید و در کادر سمت راست بر روی گزینه NtpServer کلیک کنید تا پنجره Edit String برای شما باز شود.

در کادر Value data باید ۱۲۷٫۰٫۰٫۱ را وارد کنید و گزینه OK را انتخاب کنید تا تغییرات انجام شده در سیستم ذخیره شود و از این پس تنظیم ساعت متناسب با ویندوز باشد و دیگر منطقه زمانی لوکیشن سرور در تنظیم ساعت تاثیری نداشته باشد.

امیدواریم آموزش حل مشکل تغییر ساعت ویندوز بعد از ریست مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *