آموزش های Gtmetrix

حل خطا Reduce the number of DOM element در GTmetrix

هاست وردپرس

با آموزش حل خطا Reduce the number of DOM element در GTmetrix از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های GTmetrix در خدمت شما هستیم.

در این مطلب قصد داریم تا نحوه رفع ارور Reduce the number of DOM element که در بخش YSlow سایت GTmetrix نمایش داده می شود را آموزش دهیم.

در سایت GTmetrix خطا Reduce the number of DOM element از خطا های نوع Content یا محتوا است و میزان اهمیت آن نیز پایین می باشد. همچنین میزان دشواری حل این خطا متوسط بوده و Average Score یا امتیاز میانگینی برابر با 91% دارد.

در مطالب قبلی ما به آموزش حل ارور Serve scaled images در GTmetrix نیز پرداختیم که در صورت نیاز می توانید از این مطلب نیز استفاده کنید.

در ادامه با آموزش حل خطا Reduce the number of DOM element در GTmetrix همراه پرداز IT باشید.

مفهوم DOM چیست؟

DOM در حقیقت یک مدل درختی برای نمایش و دسترسی مرتب و ترتیبی به عناصر و محتوای استفاده شده در یک سند HTML است و کوتاه شده عبارت Document Object Model می باشد.

در یک صفحه وب هر چه از عناصر و محتوای بیشتری استفاده شده باشد نتیجه آن افزایش مدت زمان بارگذاری آن صفحه است زیرا باید عناصری که در صفحه به کار رفته اند دانلود شده تا برای کاربر نمایش داده شود و به معنی دسترسی کم DOM در جاوا اسکریپت است.

به عنوان مثال شما برای طراحی یک صفحه ، نشانه گذاری و استفاده از المان های مختلف نیاز نیست مرتبا از <div> استفاده کنید و می توانید در یک خط از <div> عناصر مورد نظر خود را به کار ببرید تا اینکه عناصر جدیدی که می خواهید به کار ببرید دیگر ارتباطی با <div> قبلی نداشته باشند. همچنین باید توجه داشته باشید که وجود تعداد زیاد عناصر DOM به این مفهوم است که نشانه گذاری ها باید بهبود پیدا کنند.

 

حل خطا Reduce the number of DOM element در GTmetrix

برای رفع ارور Reduce the number of DOM element در YSlow کافی است که شما سعی کنید تعداد DOM های صفحات سایت خود را کاهش دهید تا با این کار باعث بهبود عملکرد و کاهش مدت زمان بارگذاری صفحات شود.

یک صفحه وب می تواند عناصر مختلفی مثل فونت ها ، جداول ، دکمه ها ، لینک ها و … را شامل شود و شما می توانید به جای استفاده مداوم از المان های DOM در یک صفحه که باعث سنگین شدن صفحات می شوند ، سعی کنید به کمک CSS و JS استایل دهی و کد نویسی کنید و روی المان های DOM تغییرات زیادی ایجاد نکنید.

پیشنهاد می کنیم با مدل DOM آشنایی پیدا کنید تا بتوانید المان های آن را به راحتی تشخیص دهید و با استفاده از CSS و JS بتوانید به راحتی تعداد DOM ها را کاهش دهید.

به طور معمول ممکن است قالب های آماده وردپرسی چنین مشکلاتی را در دل خود داشته باشند اما به دلیل اهمیت پایین این خطا ، در صورتی که سعی کنید سایر فاکتور های مهم را در GTmetrix بهبود بدهید دیگر وجود این خطا نیز چندان اهمیتی ندارد.

مواردی مثل grids.css ، fonts.css و reset.css می تواند در طرح بندی و قالب بندی پیش فرض به شما کمک کند.

امیدواریم آموزش حل خطا Reduce the number of DOM element در GTmetrix مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. با سلام بنظرم حل این خطا تا میزان زیادی سخت و مشکله مگر برنامه نویس جاوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا