آموزش های Gtmetrix

حل خطا Make AJAX cacheable در GTmetrix

هاست وردپرس

با آموزش حل خطا Make AJAX cacheable در GTmetrix از وبلاگ پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا در ادامه آموزش های سئو سایت با استفاده از GTmetrix به حل خطا Make AJAX cacheable در GTmetrix بپردازیم.

در مطلب قبلی از دسته آموزش های GTmetrix پرداز آی تی به حل ارور Combine images using CSS sprites در GTmetrix پرداختیم که در صورت نیاز می توانید از این آموزش نیز استفاده کنید.

ارور Make AJAX cacheable در سایت GTmetrix از دسته خطا های مربوط به جاوا اسکریپت ( JS ) می باشد و اولویت متوسطی نیز دارد و میزان دشواری مشخص شده برای حل این خطا نیز آسان است و میانگین درصد آن نیز 100% می باشد.

در ادامه با آموزش حل خطا Make AJAX cacheable در GTmetrix همراه پرداز IT باشید.

حل خطا Make AJAX cacheable در GTmetrix

حل خطا Make AJAX cacheable در GTmetrix

AJAX در زبان برنامه نویسی به گروهی از تکنولوژی ها و فناوری ها اطلاق داده می شود که برای ساخت برنامه های غیر همزمان و نا متقارن استفاده می شود.

در حقیقت AJAX هنگامی که یک صفحه در حال نمایش به کاربر است ، در حال ارتباط با سرور و تبادل اطلاعات با سرور است بدون اینکه در صفحه نمایش داده شده به کاربر تغییری ایجاد شود.

به این ترتیب دیگر نیاز نیست در زمانی که مرورگر و سرور در حال تبادل اطلاعات هستند یک صفحه وب کامل لود شود و اطلاعات از سرور به صورت یکپارچه درخواست می شود.

AJAX می تواند مواردی که در یک سند HTML می توانند کش شوند را در خود به صورت کش ذخیره سازی کند تا فرآیند هایی که کاربر در یک صفحه وب درخواست می کند سریع تر شود و به صورت کش به کاربر نمایش داده شوند.

گزینه هایی مثل منو که تغییری در یک صفحه سایت ایجاد نمی کنند از این دست هستند.

اما باید بیان کرد که با استفاده از AJAX نیز ممکن است کاربر برای دسترسی به صفحاتی که در آنها از JS و XML استفاده شده منتظر بمانند و هیچ تضمینی نیست که کاربر در همان لحظه پاسخ درخواست خود را از مرورگر و سرور دریافت کند.

با استفاده از JQuery شما می توانید یک درخواست AJAX ارسال کنید. JQuery می تواند با استفاده از API درخواست های AJAX را ایجاد کند.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا