حل ارور Optimize the order of styles and scripts در GTmetrix

حل ارور Optimize the order of styles and scripts در GTmetrix

حل ارور Optimize the order of styles and scripts در GTmetrix

هاست وردپرس

با آموزش حل ارور Optimize the order of styles and scripts در GTmetrix از وبلاگ پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا در ادامه آموزش های سئو سایت با استفاده از GTmetrix به ارائه آموزش حل ارور Optimize the order of styles and scripts در GTmetrix بپردازیم.

در مطلب قبلی از آموزش های GTmetrix پرداز IT به آموزش حل ارور Inline small CSS در GTmetrix پرداختیم که می توانید از آن آموزش نیز استفاده کنید.

در سایت GTmetrix این خطا از دسته ارور های CSS/JS می باشد و اولویت بالایی نیز دارد و میزان دشواری مشخص شده برای حل این خطا نیز متوسط است و میانگین درصد آن نیز ۹۴% می باشد.

در ادامه با آموزش حل ارور Optimize the order of styles and scripts در GTmetrix همراه پرداز IT باشید.

حل ارور Optimize the order of styles and scripts در GTmetrix

در ابتدا بیایید که توضیح دهیم اصلا ارور Optimize the order of styles and scripts چیست؟

Optimize the order of styles and scripts چیست

به طور معمول تگ های استایل و مربوط به CSS که در قسمت Head فایل HTML سایت قرار می گیرند باید قبل از کد های اسکریپت سایت قرار گیرند زیرا باعث می شود تا صفحات سایت سریع تر بارگذاری شوند.

گوگل نیز پیشنهاد می کند که مطمئن شوید استایل های CSS سایت پیش از کد های جاوا اسکریپت قرار داشته باشند زیرا تچربه بهتر و سریع تری را برای کاربران ورودی به سایت به ارمغان می آورد.

به طور کل هنگامی که کاربر با مرورگر وارد یک صفحه وب می شود ، مرورگر باید HTML و تمام محتوای آن مثل کد های CSS و JS ، عکس ها ، لینک ها و … را از سرور درخواست کند.

همچنین بخوانید :  آموزش افزایش امنیت سایت

حال به این دلیل که معمولا فایل ها و کد های جاوا اسکریپت دارای حجم بیشتری نسبت به فایل های CSS هستند باید باگذاری آنها را ( جاوا اسکریپت ) به تاخیر انداخت تا ابتدا استایل های سایت که تشکیل دهنده ظاهر کلی سایت هستند لود شوند و بعد از آن اسکریپت های سایت باگذاری شوند.

به این شکل مدت زمانی که کاربر منتظر لود شدن سایت می شود کاهش می یابد و تاثیر مستقیمی بر روی سرعت سایت می گذارد و مانع از دست رفتن کاربران ورودی به سایت ما می شود.

حل ارور Optimize the order of styles and scripts در GTmetrix

حل ارور Optimize the order of styles and scripts

برای حل این خطا پیشنهاد شده که اسکریپت های خارجی ( external scripts ) را پس از استایل ها خارجی ( external stylesheets ) قرار دهید. ( در تگ

در صورتی که کد های اسکریپت وابسته به فایل های CSS نیستند می توانید فایل های CSS را ابتدا بیاورید زیرا مرورگر استایل ها و اسکریپت ها را به ترتیب قرار گیری اجرا می کند.

مورد دیگر این است که اگر می توانید ، پیشنهاد می شود اسکریپت های داخلی یا خطی Inline JS را پس از سایر موارد و منابع قرار دهید ( قبل از تگه بسته <head/> یا <html/> ) زیرا این کار باعث می شود که اسکریپت ها خللی در دریافت لود شدن سایر منابع نداشته باشند.

<head>
<meta name=description content=”description”/>
<title>title</title>
<style>
page specific css code goes here
</style>
<script type=”text/javascript”>
javascript code goes here
</script>
</head>

این نمونه می تواند الگوی خوبی باشد تا متوجه نحوه و ترتیب قرار گیری استایل ها و اسکریپت ها در تگ head فایل HTML شوید.

همچنین بخوانید :  آموزش حل ارور Defer parsing of JavaScript در GTmetrix

تاخیر در بارگذاری اسکریپت های سایت در اکثر مواقع مشکلی در لود شدن یک صفحه و سایت ندارد اما تاخیر در بارگذاری استایل های سایت که بقش مهمی در ساختار یک صفحه وب دارند می تواند باعث ریزش کاربران سایت شود.

امیدواریم آموزش حل ارور Optimize the order of styles and scripts در GTmetrix مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *