آموزش های Gtmetrix

حل ارور Add Expires headers در GTmetrix

هاست وردپرس

با آموزش حل ارور Add Expires headers در GTmetrix از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های GTmetrix در خدمت شما هستیم.

در این مطلب نحوه رفع خطا Add Expires headers که در بخش YSlow سایت GTmetrix نمایش داده می شود را آموزش دهیم.

در سایت GTmetrix خطا Add Expires headers از خطا های نوع Server یا سرور است و میزان اهمیت آن نیز بالا می باشد. همچنین میزان دشواری حل این خطا آسان بوده و Average Score یا امتیاز میانگینی برابر با 25% دارد.

در مطالب قبلی ما به آموزش حل خطا Reduce the number of DOM element در GTmetrix نیز پرداختیم که در صورت نیاز می توانید از این مطلب نیز استفاده کنید.

در ادامه با آموزش حل ارور Add Expires headers در GTmetrix همراه پرداز IT باشید.

Expires headers چیست؟

ابتدا بیایید تا کمی با مفهوم Expires headers آشنا شویم. هر صفحه وب از محتوایی مشخص مثل عکس ها ، فایل ها ، استایل ها ، کدنویسی ها و … تشکیل شده که این اطلاعات بر روی سرور سایت قرار دارند و مرورگر کاربر برای نمایش صفحه مورد نظر درخواست هایی برای سرور ارسال می کند تا محتوای صفحه دانلود و سپس در مرورگر برای کاربر نمایش داده شود.

حال ممکن است شما دفعات بعد دوباره به این صفحه وارد شوید و یا اینکه به صفحه ای دیگر از این سایت مراجعه کنید که برخی از المان ها و اطلاعات این صفحات مشترک هستند. در حالت عادی شاید تصور کنید که در هر دو حالتی که بالا توضیح دادیم نیاز است دوباره تمام اطلاعات دانلود شوند و با هر دفعه ورود به این صفحات این فرآیند تکرار شود اما در اینجا پای کش به میان می آید.

برخی از محتوا و اطلاعات مشترک بین صفحات در مرورگر به صورت کش ذخیره می شوند تا در دفعات بعد دیگر نیاز به لود شدن مجدد تمام اطلاعات از روی سرور نباشد و به این طریق مدت زمان بارگذاری صفحات کاهش پیدا می کند و تعداد درخواست هایی که از مرورگر به سمت سرور ارسال می شود نیز کم می شود.

حل ارور Add Expires headers در GTmetrix

اما باید توجه داشت اطلاعاتی که به صورت کش ذخیره می شوند دارای تاریخ انقضا هستند و هر فایل و محتوایی متناسب با نوع آن باید دارای تاریخ انقضایی مشخص باشند و پس از گذشت این مدت زمان از لود شدن و کش بودن آن محتوا ، دوباره نیاز به بروزرسانی و لود شدن آن باشد.

در صورتی که این تاریخ انقضا تعریف نشده باشد هر بار که کاربر وارد یک صفحه می شود تمام اطلاعات لود می شود و این موقع است که ارور Add Expires headers به وجود می آید.

حل ارور Add Expires headers در GTmetrix

برای رفع خطا Add Expires headers در YSlow و حل ارور Add Expires headers در GTmetrix شما باید دستوری را در فایل htaccess. قرار دهید که به وسیله دستورات مدت زمان انقضا فایل هایی که کش می شوند را تعیین کنید.

نکته قابل ذکر این است که شما باید متناسب با نوع فایل ها و فرمتشان برای آنها تاریخ انقضا کش تعریف کنید که در ادامه شما را برای تعیین درست تاریخ انقضا فایل ها متناسب با فرمت آنها راهنمایی می کنیم.

برای دسترسی به فایل htaccess. وارد سرویس میزبانی سایت خود شوید و از قسمت File Manager به فایل های هاست و سایت خود دسترسی خواهید داشت. در میان فایل ها و دایرکتوری ها به دنبال به فایل htaccess. بگردید.

توجه داشته باشید که به صورت پیش فرض در کنترل پنل سی پنل فایل های حساسی مثل htaccess. در وضعیت مخفی قرار دارند که باید آنها را از این حالت خارج کنید که برای این مورد می توانید از آموزش نمایش فایل های مخفی در cPanel استفاده کنید.

بر روی فایل htaccess. راست کلیک کرده و گزینه Edit را انتخاب کنید و سپس دستور زیر را در این فایل وارد کنید.

## EXPIRES CACHING ##
<IfModule mod_expires.c>
# Enable expirations
ExpiresActive On
# Default directive
ExpiresByType image/jpg "access plus 1 month"
ExpiresByType image/jpeg "access plus 1 month"
ExpiresByType image/gif "access plus 1 month"
ExpiresByType image/png "access plus 1 month"
ExpiresByType text/css "access plus 1 month"
ExpiresByType application/pdf "access plus 1 month"
ExpiresByType text/x-javascript "access plus 1 month"
ExpiresByType application/x-shockwave-flash "access plus 1 month"
ExpiresByType image/x-icon "access plus 1 year"
ExpiresByType application/javascript "access plus 1 year"
ExpiresDefault "access plus 2 days"
</IfModule>
## EXPIRES CACHING ##

حال به توضیح خط به خط دستور بالا می پردازیم.

در خط های 3 و 4 ما وضعیت تاریخ انقضا فایل های کش را فعال کردیم و بر روی On قرار دادیم.

در خطوط 5 تا 9 ما تاریخ انقضا برای نوع فایل (عکس) با فرمت های مختلف را مشخص کرده ایم که برای فایل های عکس با فرمت های jpg ، jpeg ، gif و png تاریخ انقضا 1 ماهه مشخص کرده ایم.

در خط های 10 و 12 برای فایل های متنی مثل CSS و JS ها نیز تاریخ انقضا 1 ماهه تعریف کرده یم.

به طور معمول فایل ها و اطلاعاتی که بیشتر احتمال دارد دچار تغییر شوند در دارای تاریخ انقضا کمتری هستند و به صورت ماهانه به روز می شوند اما فایل هایی مثل فاوآیکون ها که کمتر احتمال تغییر دارند تاریخ انقضایی سالانه می توانند داشته باشند.

همچنین شما می توانید تعیین کنید که به طور پیش فرض برای فایل هایی که مشخص نشده اند نیز تاریخ انقضا تعریف شود که در اینجا ما در خط آخر آن را مشخص کرده و آن را 2 روز تعیین کرده ایم.

در  نهایت امیدواریم که آموزش حل ارور Add Expires headers در GTmetrix مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن