آموزش های عمومی

حذف IP ایمیل از بلک لیست با mxtoolbox

هاست وردپرس

با آموزش حذف IP ایمیل از بلک لیست با mxtoolbox از وبلاگ پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا در این مطلب که از دسته آموزش های عمومی وبلاگ پرداز آی تی می باشد به نحوه حذف IP ایمیل از بلک لیست با mxtoolbox بپردازیم.

یکی از امکاناتی که سایت mxtoolbox در اختیار کاربران قرار می دهد قسمت blacklist می باشد که برای بررسی و چک کردن IP می باشد و پس از بررسی مشخص می کند که آیا IP سرور شما در لیست سیاه قرار دارد یا خیر. رایج ترین دلیل قرار گیری IP یک سرور یا ایمیل اسپ کردن است. یعنی یک پیام که در تعداد بالا برای افراد زیادی ارسال شود بدون اینکه گیرنده و هدف مشخصی وجود داشته باشد و پس از بلاک شدن IP سرور ایمیل ها بازگشت داده می شوند.

در ادامه با آموزش حذف IP ایمیل از بلک لیست با mxtoolbox از وبلاگ پرداز IT همراه باشید.

حذف IP ایمیل از بلک لیست با mxtoolbox

وارد سایت mxtoolbox.com بشوید و در قسمت منو ها ، گزینه Blacklist را انتخاب کنید.

سپس در صفحه مربوط به Blacklist در کادر مربوط به Server IP or Domain می توانید آی پی آدرس و یا آدرس دامنه مورد نظر خود را وارد کنید و سپس بر روی گزینه Blacklist Check کلیک کنید تا فرآیند بررسی IP یا دامنه آغاز شود.

توجه کنید که در صورت وارد کردن آدرس سایت ، باید آدرس را بدون استفاده از http یا https وارد کنید زیرا در صورت وارد کردن این دو پروتکل در ابتدا آدرس وارد شده ، سیستم اقدام به بررسی پروتکل های http یا https سایت شما می کند.

حذف IP ایمیل از بلک لیست با mxtoolbox

پس از بررسی IP یا دامنه مورد نظر شما در دیتابیس های مختلف، در صورتی که IP در بلک لیست نباشد، تمام نتایج نمایش داده شده سبز و OK خواهند بود.

حذف IP ایمیل از بلک لیست با mxtoolbox

اما در صورتی که IP شما در لیست سیاه قرار داشته باشد نتیجه به رنگ قرمز و پیام LISTED نمایش داده می شود و در ستون Reason نیز پیام your IP was listed نمایش داده می شود و در کنار آن نیز یک گزینه Detail وجود دارد که دلیل قرار گرفتن IP در لیست سیاه و راه های رفع آن را نمایش داده می شود.

در صورتی که IP بلاک باشد ممکن است پس از مدتی خود به خود از لیست سیاه خارج شود اما اگر می خواهید که سریع تر از لیست سیاه خارج کنید IP مورد نظر خود را می توانید از سایت هایی Barracuda و Spam RATS استفاده کنید. ابتدا سعی کنید تا مشکلی که باعث شده IP شما در بلک لیست قرار بگیرد را حل کنید تا در صورت آزاد شدن IP دوباره در لیست سیاه قرار نگیرد.

از طریق این لینک می توانید درخواست خود مبنی بر خارج شدن IP از بلک لیست را ارسال کنید. با کلیک روی لینک صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما باز می شود که مربوط به فرم درخواست خارج شدن IP از لیست اسپم است.

در کادر Email Server IP Address باید IP سرور ایمیل را وارد کنید.

در کادر Email Address باید آدرس ایمیلی که IP آن در لیست سیاه قرار گرفته است را وارد کنید.

در کادر Phone Number شماره خود را وارد کرده و در قسمت مربوط به Reason for Removal باید دلیل درخواست حذف IP از لیست سیاه را توضیح دهید که باید حاکی از حل مشکل باشد با درخواست شما موافقت شود. در این قسمت می توانید پیام “IP problem solved. Please remove the IP from the list.” را وارد کنید.

در نهایت روی گزینه Submit Request کلیک کنید تا درخواست شما ارسال شود و نتیجه آن تا 72 ساعت پس از ارسال درخواست مشخص شود.

در صورتی که IP مورد نظر شما مورد خاصی نداشته باشد با درخواست شما موافقت می شود و IP از لیست سیاه خارج خواهد شد. مورد دیگر این است که شما با استفاده از mxtoolbox.com می توانید به بررسی بخش مختلف مثل بررسی DNS ها، Email Server ، https و … بپردازید.

امیدواریم آموزش حذف IP ایمیل از بلک لیست با mxtoolbox مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا