آموزش های پلسکامنیت

تنظیم رمز برای پوشه ها در Plesk

هاست وردپرس

با آموزش تنظیم رمز برای پوشه ها در Plesk از وبلاگ آموزشی پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا در ادامه آموزش های کنترل پنل پلسک وبلاگ پرداز آی تی به نحوه تنظیم رمز برای پوشه ها در Plesk بپردازیم.

در مطلب قبلی از آموزش های پلسک به آموزش ساخت اکانت FTP در پلسک پرداختیم که در صورت نیاز می توانید از این مطلب نیز استفاده کنید.

ایجاد یک رمز دوم برای پوشه ها و فایل های هاست علاوه بر یوزر و پسورد برای ورود به کنترل پنل می تواند مزایای بسیاری داشته باشد و در زمینه امنیت هاست و حفظ اطلاعات سایت به ما کمک شایانی بکند.

یکی از مواردی که در آموزش افزایش امنیت whmcs برای افزایش امنیت اطلاعات و سرویس می توان از آن بهره برد این است که برای فایل ها و پوشه هایی که دارای اطلاعات مهمی هستند یک رمز دوم تعیین کنیم.

دایرکتوری ها ، پوشه های admin و یا سایر پوشه هایی که اطلاعات حساسی از سایت بر روی آنها قرار دارد از جمله پوشه های مهم هستند که باید برای آنها یک رمز دوم مشخص کرد تا هر شخصی امکان دسترسی به آنها را نداشته باشد.

این ویژگی که در کنترل پنل ها از جمله پلسک با نام Password Protect شناخته می شود در اختیار کاربران قرار داد.

در ادامه با آموزش تنظیم رمز برای پوشه ها در Plesk همراه پرداز IT باشید.

تنظیم رمز برای پوشه ها در Plesk

برای شروع شما باید وارد کنترل پنل پلسک سرویس میزبانی خود شوید و به قسمت Website & Domains بروید.

پس از ورود به قسمت Website & Domains باید گزینه Password-Protected Directories را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید. ( ممکن است این گزینه در قسمت Show More این صفحه باشد )

پس از اینکه به صفحه Password-Protected Directories منتقل شدید باید از بخش Tools بر روی گزینه Add Protected Directory کلیک کنید.

تنظیم رمز برای پوشه ها در Plesk

پس از این به صفحه ای مانند تصویر زیر منتقل می شوید که در کادر Directory name باید آدرس دایرکتوری یا پوشه ای که قصد دارید برای آن رمز تعیین کنید را وارد کنید.

در کادر دوم نیز که Title of the protected area می باشد می توانید یک نام دلخواه به صورت اختیاری وارد کنید و بر روی گزینه OK کلیک کنید.

تنظیم رمز برای پوشه ها در Plesk

پس از ساخته شدن رمز بر روی دایرکتوری یا پوشه مورد نظر می توانید آن را در بخش Protected Directories که در صفحه مربوط به Password-Protected Directories قرار دارد مشاهده کنید.

در صفحه جدید بر روی گزینه Add User کلیک کنید تا به صفحه ای مانند تصویر زیر وارد شوید.

تنظیم رمز برای پوشه ها در Plesk

در این صفحه در کادر Username یک نام کاربری دلخواه وارد کنید و در کادر های New password و Confirm password نیز یک رمز دلخواه وارد کنید.

این Username و Password می شود اطلاعات مورد نیاز شما برای ورود به پوشه یا دایرکتوری که برای آن رمز مشخص کرده اید پس در حفظ آن دقت کنید.

در نهایت بر روی گزینه OK کلیک کنید تا تنظیمات و اطلاعات وارد شده در سیستم اعمال شوند.

امیدواریم آموزش تنظیم رمز برای پوشه ها در Plesk مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن