آموزش های وردپرس

تنظیم ارسال ایمیل در وردپرس با SMTP

هاست وردپرس

با آموزش تنظیم ارسال ایمیل در وردپرس با SMTP از وبلاگ آموزشی پرداز IT و دسته آموزش های وردپرس در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا به نحوه ارسال ایمیل در وردپرس با SMTP بپردازیم.

در این مطلب ابتدا به توضیحی کوتاه درباره SMTP می پردازیم تا با این پروتکل آشنا شویم و پس از آن به SMTP در وردپرس و مشکلات ارسال ایمیل در وردپرس اشاره ای کوتاه می کنیم و در نهایت به معرفی افزونه WP Mail SMTP برای تنظیم ارسال ایمیل در وردپرس با SMTP می پردازیم.

در ادامه با تنظیم ارسال ایمیل در وردپرس با SMTP همراه پرداز IT باشید.

SMTP چیست

Simple Mail Transfer Protocol که به طور مخفف SMTP نیز نامیده می شود در حقیقت نه تنها یکی از مهم ترین پروتکل ها برای فرستادن ایمیل می باشد بلکه از پروتکل های مهم اینترنت نیز محسوب می شود.

این پروتکل یکی از پروتکل های مهم TCP/IP است و به عنوان یک واسط عمل می کند که ایمیل های ارسالی را از فرستنده ها می گیرد و برای دریافت کنندگان می فرستد.

SMTP به دلیل محدودیت هایی که در نگهداری و ذخیره ایمیل ها دارد با یکی از پروتکل های دریافت کننده ایمیل POP3 یا IMAP مورد استفاده قرار می گیرد.

پورت 25 ، پورتی است که برای ارسال ایمیل ها توسط SMTP مورد استقاده قرار می گیرد .

در آموزش پروتکل SMTP چیست به توضیح بیشتری درباره این پروتکل پرداختیم.

تنظیم ارسال ایمیل در وردپرس با SMTP

SMTP در وردپرس

در وردپرس برای ارسال ایمیل ها از Mail Function استفاده می شود اما استفاده از هاست های اشتراکی می تواند یکی مواردی باشد که برای ارسال ایمیل محدودیت ایجاد می کند و در حقیقت هیچ ایمیلی در وردپرس ارسال نمی شود.

همچنین به دلیل اینکه Mail Function یک تابع PHP می باشد ، اگر این تابع بر روی هاست فعال نباشد امکان ارسال هیچ ایمیلی در وردپرس وجود ندارد.

استفاده از SMTP به دلیل اینکه به عنوان یک واسط ارسال ایمیل ها عمل می کند باعث می شود تا شما دیگر نگرانی از محدودیت ها و ارسال نشدن ایمیل ها در وردپرس نداشته باشید.

در سیستم مدیریت محتوا وردپرس افزونه های کاربردی زیادی وجود دارند که در این زمینه بسیار موثر و قوی عمل می کنند و قابلیت هایی خوبی در اختیار کاربران قرار می دهند.

اکثر این افزونه ها امکان دریافت و ارسال ایمیل به صورت نامحدود را برای شما فراهم می کنند و در این مطلب ما قصد داریم تا به معرفی پلاگین WP Mail SMTP by WPForms بپردازیم.

تنظیم ارسال ایمیل در وردپرس با SMTP

تنظیم ارسال ایمیل در وردپرس با SMTP

ابتدا افزونه WP Mail SMTP را دانلود و نصب کنید. ( راهنمای نصب پلاگین ها در وردپرس )

پس از فعالسازی افزونه WP Mail SMTP ، در پنل مدیریت وردپرس به قسمت تنظیمات یا Settings رفته و گزینه Email را انتخاب کنید.

در صفحه Advanced Email Options گزینه های موجود را بر اساس توضیحاتی که در ادامه ارائه می شود تنظیم کنید.

در کادر اول From Email شما باید آدرس ایمیلی که می خواهید با آن از طریق SMTP ایمیل های خود را ارسال کنید را وارد کنید.

در کادر دوم From Name می توانید یک عنوان دلخواه که در عنوان ایمیل های ارسالی نمایش داده می شود وارد کنید.

گزینه Mailer را به روی حالت Send all WordPress emails via SMTP قرار دهید.

در صورتی که گزینه Return Path را فعال کنید به دریافت کنندگان ایمیل اجازه ارسال پاسخ به همین آدرس ایمیل را می دهید.

قسمت بعدی مربوط به SMTP Options می باشد.

کادر SMTP Host مربوط به آدرس سرور SMTP می باشد و به طور مثال SMTP Server جی میل smtp.gmail.com می باشد.

کادر SMTP port مربوط به پورت SMTP Server است که 25 می باشد.

گزینه Encryption مربوط به نوع رمزگذاری است که اگر سرور شما از SSL استفاده می کند بر روی حالت Use SSL Encryption قرار دهید. در غیر این صورت بر روی حالت No encryption قرار دهید.

گزینه Authentication را نیز می توانید بر روی حالت Yes: Use SMTP Authentication قرار دهید و سپس Username و Password ایمیل خود را وارد کنید و یک ایمیل تست ارسال کنید.

در صورت دریافت ایمیل ، ذخیره تغییرات زده اما اگر ایمیل دریافت نشد ، Authentication را روی NO DO not Use SMTP Authentication قرار دهید و امتحان کنید.

امیدواریم آموزش تنظیم ارسال ایمیل در وردپرس با SMTP مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن