آموزش های WHMآموزش های لایت اسپید

تغییر وب سرور از لایت اسپید به آپاچی

هاست وردپرس

با آموزش تغییر وب سرور از لایت اسپید به آپاچی از وبلاگ پرداز IT در خدمت شما هستیم و  قصد داریم نحوه سوئیچ از وب سرور لایت اسپید به وب سرور آپاچی در سرور سی پنل به دو روش مختلف یکی از طریق سیستم WHM و دیگری از طریق Terminal/SSH را به طور کامل خدمت شما آموزش دهیم.

Apache و Litespeed از وب سرور های محبوب و کارآمد جهان وب هستند که هر کدام دارای مزایا و ویژگی های خاص خود هستند که باعث تمایز با یک دیگر می شوند. وب سرور آپاچی در حال حاضر نسبت به لایت اسپید استفاده بیشتری دارد و به نوعی محبوب تر شناخته می شود زیرا نسبت به لایت اسپید قدیمی تر بوده و کاربران شناخت بیشتری با این وب سرور دارند.

معمولا بر روی سرور های سی پنل و سیستم WHM ما پیشنهاد می کنیم که از وب سرور لایت اسپید استفاده شود زیرا سازگاری بالاتر و کارایی بیشتری را نتیجه می دهد اما هستند کاربرانی که تمایل دارند بر روی سرور خود از وب سرور آپاچی استفاده کنند.

امکان دارد شما هم بر روی سرور خود از وب سرور لایت اسپید استفاده کنید اما تمایل داشته باشید که وب سرور خود را به آپاچی بازگردانی کنید که در این مطلب با طی مراحلی ساده به شما آموزش می دهیم چطور این مهم را انجام دهید.

در ادامه آموزش تغییر وب سرور از لایت اسپید به آپاچی همراه ما باشید.

تغییر وب سرور از لایت اسپید به آپاچی

تغییر وب سرور از لایت اسپید به آپاچی

برای سوئیچ از لایت اسپید به آپاچی در WHM می توانید از پلاگین Switch to Apache استفاده کنید که استفاده از آن بسیار ساده است.

برای شروع وارد WHM سرور خود شوید.

در صفحه اصلی بر روی گزینه Plugins کلیک کنید یا از قسمت جست و جو ، Plugins را سرچ کنید.

تغییر وب سرور از لایت اسپید به آپاچی

در صفحه مربوط به Plugins بر روی گزینه Litespeed Web Server کلیک کنید.

تغییر وب سرور از لایت اسپید به آپاچی

برای تغییر وب سرور از Litespeed به وب سرور Apache کافی است در صفحه جدید بر روی گزینه Switch to Apache کلیک کنید.

تغییر وب سرور از لایت اسپید به آپاچی

با کلیک بر روی گزینه Switch to Apache به صفحه Confirm Operation… Switch to Apache منتقل می شوید که در پایین این قسمت دو گزینه Switch to Apache و Cancel را مشاهده می کنید. بر روی گزینه Switch to Apache کلیک کنید.

تغییر وب سرور از لایت اسپید به آپاچی

با انتخاب این گزینه فرآیند کار وب سرور LiteSpeed متوقف می شود و Apache به عنوان وب سرور اصلی انتخاب می شود که این تغییرات ممکن است کمی زمان بر باشد.

به این صورت شما می توانید به طور مستقیم از طریق WHM و cPanel وب سرور Litespeed سرور خود را به Apache تغییر دهید.

استفاده از دستور SSH برای تغییر وب سرور

در صورتی که شما می خواهید بدون استفاده از WHM وب سرور را تغییر دهید و از طریق دسترسی به Terminal/SSH ، وب سرور را از لایت اسپید به آپاچی سوئیچ کنید می توانید از دستور زیر استفاده کنید. آموزش اتصال به سرور از طریق SSH

sh /usr/local/lsws/admin/misc/cp_switch_ws.sh apache

در نهایت با هر کدام از این روش ها شما می توانید وب سرور خود را آپاچی تغییر دهید. در اینجا به پایان آموزش تغییر وب سرور از لایت اسپید به آپاچی رسیدیم و امیدواریم این مطلب آموزشی  مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن