آموزش های سی پنلپشتیبان گیری

بک آپ گیری در سی پنل با Jetbackup

هاست وردپرس

با آموزش بک آپ گیری در سی پنل با Jetbackup از وبلاگ آموزشی پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و قصد داریم در ادامه آموزش های کنترل پنل سی پنل به مطلب بک آپ گیری در سی پنل با Jetbackup بپردازیم.

جت بک آپ ( Jetbackup ) پلاگیی مخصوص سرویس هایی با کنترل پنل cPanel می باشد که به کاربر این اجازه را می دهد تا به صورت خودکار از اطلاعات هاست بک آپ تهیه کند.

Jetbackup جایگزین مطمئن اسکریپت ها و پلاگین های دیگر در زمینه بک آپ گیری است و امکانات گسترده ای را در زمینه بک آپ گیری و رستور کردن بک آپ در اختیار کاربران قرار می دهد.

لازم به ذکر است که سرویس های سی پنل پرداز IT مثل هاست لینوکس ویژه برای اطمینان خاطر کاربران از پلاگین Jetbackup بهره می برند.

با استفاده از Jetbackup شما می توانید از قسمت های مختلف هاست مانند Dtabase ، Emails و … نسخه پشتیبان تهیه کنید.

در مطلب بک آپ گیری در سی پنل با Jetbackup از پرداز IT ما قصد داریم تا نحوه کار با Jetbackup را بیان کنیم.

بک آپ گیری در سی پنل با Jetbackup

پس از ورود به کنترل پنل سی پنل سرویس خود در میان قسمت های مختلف باید به قسمت Jetbackup بروید.

در قسمت مربوط به Jetbackup گزینه های مختلف برای بک آپ گیری مثل File Backups ، Email Backups ، Database Backups ، Corn Job Backups ، SSL Cert Backups و DNS Zone Backups وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها از بخش های مربوطه بک آپ تهیه کنید.

بک آپ گیری در سی پنل با Jetbackup

 

به طور مثال قسمت File Backups برای بک آپ گیری از یک پوشه و فایل مورد نیاز در هاست است یا گزینه Database Backups مربوط به بک آپ گیری از دیتابیس می باشد.

در صورتی که نیاز به تهیه یک بک آپ کامل از هاست و اطلاعات خود دارید باید از گزینه Full Account Backups استفاده کنید.

پس از زدن این کزینه به صفحه مربوط به Full Account Backups منتقل می شوید که یک جدول از بک آپ های گرفته شده به شما نمایش داده می شود.

در بخش Creation Time زمان بک آپ گرفته شما نمایش داده می شود و در قسمت Actions شما می توانید یا بک آپ را با استفاده از گزینه Restore ، رستور کنید و یا اینکه با استفاده از گزینه Generate Download آن را دانلود کنید.

بک آپ گیری در سی پنل با Jetbackup

مدت زمانی که فرآیند های بالا طور می کشد بستگی به حجم فایل بک آپ دارد که در حین کار پیام Restore یا Download in Progress نمایش داده می شود و پس از تکمیل شدن فرآیند رستور یا دانلود بک آپ سیستم یک پیام به همین منظور به شما نمایش می دهد.

معمولا پس از دانلود بک آپ سیستم پیشنهاد حذف بک آپ را می دهد که شما می توانید تصمیم بگیرید که بک آپ را حذف کنید یا نه.

برای بک آپ گیری سایر بخش ها نیز می توانید مانند همین موارد بیان شده اقدام کنید.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا