آموزش های پلسک

بررسی ترافیک و فضای هاست در پلسک

هاست وردپرس

با آموزش بررسی ترافیک و فضای هاست در پلسک از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های پلسک در خدمت شما هستیم. در این مطلب قصد داریم تا نحوه مدیریت ترافیک و فضای مصرفی هاست در کنترل پنل پلسک را آموزش دهیم.

در سرویس های هاست به خصوص هاست های اشتراکی مدیریت منابع یکی از مواردی است که باید به آن دقت داشت به صورت دوره ای آن را بررسی کرد.

در حالت معمول هنگامی که مصرف منابعی مثل پهنای باند ، فضای هاست و … بیشتر از حد مشخص شده باشد موجب اختلال در عملکرد و سرویس دهی هاست می شود و نتیجه آن می تواند از دسترس خارج شدن سایت یا سایت های موجود بر روی هاست شود. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی پیشنهاد می کنیم که به طور دوره ای هاست خود را بررسی کنید به خصوص اگر از سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس و جوملا و همچنین افزونه های حساس استفاده می کنید.

در ادامه با مطلب بررسی ترافیک و فضای هاست در پلسک همراه پرداز IT باشید.

بررسی ترافیک و فضای هاست در پلسک

برای شروع وارد کنترل پنل پلسک سرویس خود شوید.

در صفحه اصلی از طریق منو دسترسی ها گزینه Statistics را انتخاب کنید.

در صفحه جدید از طریق لیست سایت ها ، بر روی سایت و دامنه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

در کادر مربوط به Disk Space می توانید میزان فضای مصرف شده از هاست را به صورت درصدی و حجمی بر حسب MB مشاهده کنید. ( در قسمت بالایی فضای کل و در قسمت پایینی فضای مصرف شده و فضای باقی مانده بر حسب MB نمایش داده می شود )

بررسی ترافیک و فضای هاست در پلسک

از طریق Usage by Services می توانید میزان فضای اشغال شده توسط بخش های مختلف مثل Web ، Mail ، Databases ، Backup و FTP را مشاهده کنید.

در کادر مربوط به Traffic نیز می توانید میزان مصرف ترافیک هاست را مشاهده کنید که مصرف ترافیک هاست به صورت ماهیانه محاسبه می شود و هر ماه میزان مصرف ترافیک ریست و 0 می شود.

میزان مصرف ترافیک هاست نیز به صورت درصدی و حجمی MB یا GB نمایش داده می شود.

در قسمت Usage by Services نیز می توانید بخش های مختلفی که بیشترین میزان مصرف ترافیک را داشته اند  را مثل پروتکل های ایمیل POP3/IMAP و SMTP یا FTP و HTTP مشاهده کنید.

امیدواریم مطلب بررسی ترافیک و فضای هاست در پلسک مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن