ایرنیک چیست

ایرنیک چیست

هاست وردپرس

برای بسیاری از دوستان و افراد تازه وارد به دنیای وب این سوال وجود دارد که ایرینک و شناسه ایرنیک چه کاربردی دارد و اینکه ایرنیک چیست

در این مطلب از پرداز IT قصد داریم به شما توضیح دهیم ایرنیک چیست و چه لزومی بر استفاده از آن است.

این مطلب از دسته آموزش های عمومی وبلاگ پرداز IT می باشد که شما می توانید به سایر مطالب این دسته دسترسی داشته باشید.

به طور کلی اگر شما قصد داشته باشید تا یک دامنه با پسوند IR. برای خود ثبت کنید و به نوعی مالکیت آن دامنه را برای خود به ثبت برسانید نیاز است تا آن را در جایی معتبر خریداری و ثبت کنید.

ایرنیک در به عنوان مرکز معتبر ثبت دامنه های ملی که همان دامنه های IR. می باشند شناخته می شود که وابسته به پژوهشگاه دانش های بنیادین است و زیر نظر این پژوهشگاه که در تهران قرار دارد به فعالیت می پردازد.

شناسه ایرنیک چیست

شما برای ثبت دامنه دلخواه خود با پسوند IR. نیاز دارید تا وارد سایت ایرنیک شوید و در این سایت ثبت نام کنید. پس از ثبت نام در سایت ایرنیک که آدرس آن به نشانی nic.ir می باشد ، یک کد شناسایی ۱۱ کارکتری که ترکیبی از اعداد و حروف است برای شما صادر می شود.

ایرنیک چیست

شما با این کد شناسایی می توانید از ایرنیک و تمام نمایندگی های آن اقدام به خرید و ثبت دامنه ملی کنید. البته توجه داشته باشید دامنه ای که از طریق شناسه ۱۱ کارکتری ایرنیک خریداری می کنید ، دقیقا با همان اطلاعاتی ثبت می شود که شما در هنگام ثبت نام در سایت ایرنیک وارد کرده اید و مشخصاتی که در قسمت Whois دامین خریداری شده به نمایش گذاشته می شود همان اطلاعات وارد شده در هنگام ثبت نام در سایت ایرنیک است.

همچنین بخوانید :  آموزش Forward ایمیل دامنه در کنترل پنل cPanel

پس حتما توجه داشته باشید که اطلاعات ورودی برای ثبت نام و دریافت شناسه در سایت ایرنیک به درستی وارد شوند که باعث بروز مشکلات احتمالی در آینده نشود.

شما برای ثبت دامنه IR. ملزم به استفاده از کد شناسایی ایرنیک هستید و همچنین شما می توانید از طریق پنل مدیریتی که ایرنیک در اختیار هر کاربر قرار می دهد ، دامنه های ثبت شده خود را به راحتی مدیریت کنید.

شما می توانید از طریق شرکت پرداز IT ، به راحتی کار های ثبت و انتقال دامنه های خود را انجام دهید و همچنین اقدام به دریافت نمایندگی ثبت دامنه از این شرکت کنید.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت شرکت ، از طریق منو در قسمت مربوط به خدمات دامین ، تعرفه دامین با پسوند های مختلف را مشاهده کرده و اقدامات مورد نیاز خود را انجام دهید.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *