آموزش های دایرکت ادمینآموزش های فایروال

ارور Your IP is blacklisted در دایرکت ادمین

هاست وردپرس

با مطلب ارور Your IP is blacklisted در دایرکت ادمین از وبلاگ آموزشی پرداز آی تی در خدمت شما هستیم. این مطلب از دسته آموزش های دایرکت ادمین پرداز آی تی می باشد.

اگر از دسته کاربرانی باشید که از کنترل پنل دایرکت ادمین برای هاست یا سرور خود استفاده می کنید در صورتی که چند ورود و دسترسی ناموفق ( اشتباه وارد کردن اطلاعات ) برای ورود به دایرکت ادمین داشته باشید احتمال زیاد با ارور Your IP is blacklisted در دایرکت ادمین مواجه می شوید.

این خطا به این دلیل بروز می دهد که IP شما بلاک شده و به دلیل مسائل امنیتی در لیست سیاه دایرکت ادمین قرار گرفته و امکان دسترسی فراهم نیست. البته این مورد و تعداد دفعات آن می تواند برای سرور های مختلف ، متفاوت باشد.

در صورتی که شما دسترسی برای مدیریت سرور یا دسترسی root نداشته باشید و از هاست استفاده می کنید نمی توانید برای حل این مشکل کاری انجام دهید.

به همین منظور نیاز است که از طریق پشتیبانی هاستینگ خود اقدام کنید تا آنها نسبت به آزاد سازی IP شما اقدام کنند.

ارور Your IP is blacklisted در دایرکت ادمین

 

ارور Your IP is blacklisted در دایرکت ادمین

اگر شما از سرویس های مثل سرور های مجازی و اختصاصی استفاده می کنید و دسترسی مدیریت و root به سرور دارید می توانید از طریق ssh نسبت خارج کردن IP خود از blacklist اقدام کنید.

در ابتدا نیاز است تا nano را با استفاده از دستور زیر نصب کنید.

yum install nano

پس از نصب nano باید به فایل زیر دسترسی داشته و اقدام به ادیت آن کنید

nano /usr/local/directadmin/data/admin/ip_blacklist

برای ویرایش فایل بالا ، پس از ورود می توانید با استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl + W اقدام به پیدا کردن و حذف IP خود کنید و برای ذخیره سازی تغییرات اعمال شده کلید های ترکیبی Ctrl + X را از روی کیبورد فشار دهید و دکمه Y را بزنید.

حال اگر شما چندین مرتبه با ارور Your IP is blacklisted در دایرکت ادمین مواجه شده اید می توانید با وارد کردن IP خود به لیست سفید دایرکت ادمین کاری کنید که سیستم امنیتی این کنترل پنل دیگر باعث بروز این خطا برای IP شما نشود.

مانند دستور بالا که اقدام به ویرایش فایل برای خروج IP از لیست سیاه کردید ، می توانید با ویرایش فایل زیر و وارد کردن هر IP در یک خط ، IP موردنظر خود را در لیست سفید قرار دهید.

nano /usr/local/directadmin/data/admin/ip_whitelist

پس از وارد کردن IP های موردنظر خود می توانید مانند مراحل بالا اقدام به ذخیره سازی تغییرات اعمال شده کنید.

همچنین اگر نمی خواهید که IP را در لیست سفید دایرکت ادمین قرار دهید ، می توانید تعداد دفعات ورود ناموفق را افزایش دهید تا احتمال قرار گرفتن IP در لیست سیاه را کمتر کنید.

برای این کار نیاز است وارد کنترل پنل دایرکت ادمین شوید و از دسترسی Admin Level و بخش Extra Features گزینه Administrator Settings را انتخاب کنید.

سپس در صفحه جدید شما باید از بخش Security که مانند تصویر زیر است گزینه دوم یا Blacklist IPs for excessive login attempts را پیدا کرده و در کادر مقابل عدد مربوط به تعداد دفعات ورود ناموفق را وارد کنید( پیشنهاد می شود بیشتر از 10 باشد )

ارور Your IP is blacklisted در دایرکت ادمین

سپس بر روی گزینه Save کلیک کنید تا تغییرات ذخیره سازی شود.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا