آموزش Park Domain در cPanel

آموزش Park Domain در cPanel

هاست وردپرس

با آموزش Park Domain در cPanel از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های سی پنل در خدمت شما هستیم و می خواهیم به نحوه پارک دامین در کنترل پنل سی پنل بپردازیم.

در ادامه با آموزش Park Domain در cPanel همراه پرداز IT باشید.

پارک دامین چیست

برای توضیح این موضوع که پارک دامین چیست و چه کاری انجام می دهد اجازه دهید با یک مثال برای شما این موضوع را به سادگی توضیح دهیم.

سایت PardazIT دارای دامنه هایی با پسوند های net ، ir و com می باشد که دامنه اصلی سایت با پسوند com است.

ممکن است بعضی از کاربران بجای وارد کردن آدرس سایت با پسوند com ، آدرس را با پسوند های ir یا net وارد کنند. نمی توان برای پسوند های ir و net نیز سایتی با محتوای سایت اصلی یعنی pardazit.com طراحی و اجرا کرد زیرا مطالب تکراری در موتور های جست و جو شناسایی می شوند.

اینکه سه سایت مثل هم با پسوند های مختلف را برای موتور های جست و جو سئو کنیم می تواند باعث حذف تمام سایت ها از نتایج گوگل و حتی پنالتی دائمی سایت ما را در پی داشته باشد.

برای حل این مشکل می توان از قابلیت پارک دامین در کنترل پنل ها بهره برد.

پارک دامین به این صورت عمل می کند که اگر دامنه های pardazit.ir و pardazit.net را ما بر روی دامنه و سایت اصلی که pardazit.com می باشد پارک کنیم ، از این پس هر کاربری که آدرس های pardazit.ir یا pardazit.net را وارد مرورگر خود کند ، محتوای سایت اصلی که pardazit.com است به کاربر نمایش داده می شود.

همچنین بخوانید :  آموزش فعالسازی DKIM و SPF در cPanel

یعنی با پارک دامین ، ما دامنه های pardazit.ir و pardazit.net را به هاست سایت اصلی خود که pardazit.com متصل کردیم.

با این کار دیگر نگرانی بابت موتور های جست و جو و سئو نیست و تمام بازدید هایی به سمت سایت های ir و net می رود ، برای دامنه com محسوب می شود.

آموزش Park Domain در cPanel

توجه کنید که پیش از شروع مراحل پارک دامین در cPanel ، حتما DNS های دامنه یا دامنه هایی که قصد دارید آنها را بر روی هاست و سایت خود پارک کنید را به DNS های هاست سایت خود تغییر دهید در غیر اینصورت فرآیند پارک دامین به درستی اعمال نمی شود.

برای شروع وارد کنترل پنل هاست cPanel سایت اصلی خود شوید و گزینه Aliases که در بخش Domains قرار دارد را انتخاب کنید.

آموزش Park Domain در cPanel

در صفحه مربوط به Aliases ، باید در بخش Create a New Alias و کادر مربوط به Domain آدرس دامنه ای که می خواهید روی هاست سایت اصلی خود پارک کنید را وارد کنید.

آموزش Park Domain در cPanel

در نهایت بر روی گزینه Add Domain  کلیک کنید و در صورت موفق بودن پارک دامین پیام “You Successfully created the alias “yourdomain.comنمایش داده می شود.

از این پس هر کسی آدرس دامنه ای که در کادر مربوط به Domain وارد کردید را در مرورگر خود وارد کند ، سایت اصلی شما نمایش داده می شود.

امیدواریم آموزش Park Domain در cPanel مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *