آموزش کار با نرم افزار Microsoft Outlook

آموزش کار با نرم افزار Microsoft Outlook

هاست وردپرس

سلام و عرض وقت بخیر و قبولی طاعات خدمت شما کاربران گرامی پرداز IT.

در خدمت شما حضور داریم با مطلبی جدید از وبلاگ پرداز آی تی که عنوان این مطلب آموزش کار با نرم افزار Microsoft Outlook می باشد که اولین آموزش از دسته آموزش های عمومی پرداز آی تی می باشد.

 

نرم افزار Outlook که توسط شرکت مایکروسافت معرفی شده بسیار کار آمد برای آن دسته از افراد می باشد که به طور مداوم و روزانه ایمیل های موجود  بر روی اکانت هاست خود را بررسی می کنند.

 

شاید تجربه کار با رابط کاربری این قسمت از هاست خود را داشته باشید و مشاهده کرده اید که این رابط کاربری چندان چنگی به دل نمی زند و در مقابل تجربه کار با سرویس های مانند یاهو میل و جی میل بسیار عقب است و شما را راضی نمی کند.

 

به همین منظور بسیاری از افراد برای دوری از کار با رابط گرافیکی قسمت ایمیل هاست خود از نرم افزار Microsoft Outlook استفاده می کنند.

 

در مطلب آموزش کار با نرم افزار Microsoft Outlook ما قصد داریم به شما نحوه کار با نرم افزار مایکروسافت اوت لوک ورژن ۲۰۱۰ را خدمت شما ارائه کنیم.

تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

 

آموزش کار با نرم افزار Microsoft Outlook

 

برای شروع کار شما باید وارد نرم افزار Outlook شوید. پس از ورود شما باید از گزینه های موجود در بالای صفحه بر روی گزینه و تب File بروید.

 

سپس از بخش Account Information شما با صفحه ای مانند صفحه زیر روربر خواهید شد که باید بر روی گزینه Add Account کلیک کنید.

همچنین بخوانید :  دیتاسنتر هتزنر آلمان

 

پس از کلیک بر روی این گزینه برای شما صفحه ای با عنوان Add New Account باز می شود که باید در بخش auto account setup تیک مربوط به گزینه Manually configure server setting or additional server types را بزنید و بر روی Next کلیک کنید.

 

آموزش کار با نرم افزار Microsoft Outlook

 

در صفحه Choose Service شما باید گزینه Internet E-mail را انتخاب و بر روی Next کلیک کنید.

 

آموزش کار با نرم افزار Microsoft Outlook

 

سپس در قسمت Internet E-mail Settings شما باید اطلاعات خواسته شده را مانند زیر وارد کنید.

بخش User Information شما باید در کادر مربوط به  your name باید یک نام که به گیرنده نمایش داده می شود را وارد کنید که می تواند نام صاحب ایمیل باشد.

در کادر مربوط به E-mail Address آدرس ایمیل موردنظر خود را وارد کنید.

 

آموزش کار با نرم افزار Microsoft Outlook

 

در قسمت Server Information در کادر Account Type در منوی آبشاری گزینه IMAP را انتخاب کنید.

در کادر Incoming mail server و Outgoing mail server شما باید آدرس میل سرور یا IP مربوط به آن را وارد کنید. ( آدرس میل سرور به در بیشتر موارد به صورت mail.yourdomain.com می باشد که جای yourdomain.com شما باید آدرس دامین خود را وارد کنید. مثل  mail.pardazit.com که در مواردی ممکن است متفاوت نیز باشد. همچنین برای وارد کردن آی پی آدرس آن را باید از سرویس دهنده خود دریافت کنید.)

 

در قسمت Logon Information در کادر مربوط به User Name آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

در کادر Password نیز رمز اکانت را وارد کنید.( بهتر است تیک گزینه مربوط به Remember password نیز فعال باشد تا با هر دفعه استفاده دیگر نیاز نباشد که هر بار رمز را وارد کنید)

همچنین بخوانید :  رفع ارور 500 در هاست

 

آموزش کار با نرم افزار Microsoft Outlook

 

اگر سرور SMTP شما به احراز هویت یا Authentication نیاز داشته باشد شما باید بر روی گزینه More Settings کلیک کنید و در صفحه جدید که باز می شود به سربرگ مربوط به Outgoing Server رفته و تیک گزینه مربوط به My Outgoing Server (SMTP) requires Authentication را فعال کنید.

 

آموزش کار با نرم افزار Microsoft Outlook

 

همچنین می توانید در این صفحه به سربرگ Advanced مراجعه کنید و Outgoing server را بر روی ۵۸۷ قرار دهید و گزینه OK را بزنید.

 

آموزش کار با نرم افزار Microsoft Outlook

 

پس از این مراحل در همان صفحه مربوط به Internet E-mail Settings شما می توانید با کلیک بر روی گزینه Test Account Settings اقدام به بررسی صحت اطلاعات بکنید و در صورت درست عمل کردن آن صفحه ای مانند عکس زیر نشان داده می شود.

 

آموزش کار با نرم افزار Microsoft Outlook

 

پس از این مراحل بر روی گزینه Next کلیک کنید و در صفحه بعد بر روی گزینه Finish کلیک کنید تا ایمیل شما در صفحه اصلی نرم افزار Outlook در سمت چپ تصویر نمایش داده شود و با کلیک بر روی فلش کنار آن گزینه های موجود به شما نمایش داده شود.

 

در اینجا به پایان آموزش کار با نرم افزار Microsoft Outlook رسیدیم و امیدواریم که مفید بوده باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *