آموزش نصب ConfigServer ModSecurity Control در WHM

آموزش نصب ConfigServer ModSecurity Control در WHM

هاست وردپرس

با آموزش نصب ConfigServer ModSecurity Control در WHM از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های WHM در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا نحوه نصب پلاگین CMC یا همان ConfigServer ModSecurity Control در سرور WHM و کنترل پنل سی پنل را آموزش می دهیم.

ممکن است برخی از برنامه ها بر روی سرور درست کار نکنند و یا برای داشتن کارایی بیشتر نیاز به نصب پلاگین داشته باشند که ModSecurity یکی از آنها می باشد. شما می توانید از دو طریق .htaccess یا WHM این پلاگین ها را فعال کنید که در این مطلب نحوه نصب CMC در سرور از طریق WHM را ارائه می کنیم.

CMC یکی از افزونه های رایگان سی پنل است که مربوط به ModSecurity می باشد و به کمک آن شما می توانید به تنظیم ModSecurity از طریق WHM بپردازیم. شما با استفاده از این پلاگین می توانید ModSecurity را برای یک حساب مشخص فعال یا غیرفعال کنید یا یک سری از چهار چوب های مشخص را برای یک اکانت یا دامنه فعال یا غیرفعال کنید.

به کمک CMC شما می توانید برای ورود های هر دامنه و اکانت را به سرور بررسی کنید یا اینکه چه مواردی باعث مشکل برای دامنه ها می شود و آنها را غیرفعال کنیم.

همچنین پیش نیاز نصب CMC ، نصب Apache v2+ و mod_security v2.5+ بر روی سرور می باشد.

در ادامه با آموزش نصب ConfigServer ModSecurity Control در WHM همراه پرداز IT باشید.

آموزش نصب ConfigServer ModSecurity Control در WHM

برای شروع شما باید ابتدا از طریق SSH به سرور خود دسترسی داشته باشید که می توانید از آموزش اتصال به سرور از طریق SSH استفاده کنید.

همچنین بخوانید :  چک کردن تنظیمات امنیتی در WHM

سپس باید با استفاده از دستور زیر ، ConfigServer ModSecurity Control را از منبع مورد نظر دانلود کنید.

سپس باید فایل GZip’ed با را به کمک دستور زیر جدا کنید.

حال باید دستور زیر را برای extract کردن ، پوشه را تغییر دهید.

پس از وارد شدن به دایرکتوری باید با استفاده از دستور زیر مراحل نصب را اجرا کنید.

پس از نصب پلاگین می توانید وارد WHM شده و از طریق منو و بخش مربوط به Plugins می توانید به ConfigServer ModSecurity Control و قسمت مدیریت این پلاگین دسترسی داشته باشید.

آموزش نصب ConfigServer ModSecurity Control در WHM

در صورتی که می خواهید پلاگین CMC از روی سرور دارید می توانید از دستورات زیر استفاده کنید.

همچنین باید بیان کنیم که در آموزش غیرفعال کردن ModSecurity در سرور WHM نیاز به نصب پلاگین CMS است و به نوعی این مطلب پیش نیازی برای آن آموزش می باشد.

به پایان آموزش نصب ConfigServer ModSecurity Control در WHM رسیدیم و امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *