آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

هاست وردپرس

با آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel از وبلاگ آموزشی پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا این مطلب که از دسته آموزش های گواهینامه SSL پرداز آی تی می باشد را خدمت شما ارائه کنیم.

همچنین در صورتی که نیاز به آموزش نصب و فعالسازی گواهینامه SSL در سایر کنترل پنل ها دارید می توانید از طریق لینک قرار گرفته اقدام کنید.

در آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel ابتدا قصد داریم تا به نحوه نصب گواهینامه SSL در سی پنل و سپس نحوه فعالسازی گواهینامه SSL در سی پنل را آموزش دهیم.

در ادامه همراه ما باشید.

آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

در ابتدا نیاز است که وارد کنترل پنل سی پنل سرویس میزبانی خود شوید و در صفحه اصلی از طریق قسمت Security بر روی گزینه SSL/TLS Manager کلیک کنید.

آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

 

در صفحه مربوط به SSL/TLS باید گزینه اول یا Private Keys و Generate, view, upload, or delete your private keys را انتخاب کنید.

آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

در صفحه بعدی با عنوان SSL/TLS Manager : Private Keys شما باید گزینه key size را بر روی ۲۰۴۸ bits که حالت پیشنهادی هست قرار دهید.

سپس در کادر Descriotion می توانید توضیحات یا آدرس دامنه سایت خود را وارد کنید و بر روی گزینه Generate کلیک کنید.

پس از زدن گزینه Generate ا private key مخصوص شما ساخته می شود که باید اقدام به کپی کردن و ذخیره سازی آن کنید و در نهایت بر روی گزینه Return to SSL Manager بزنید.

آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

سپس در صفحه SSL/TLS که با زدن گزینه Return to SSL Manager به آن منتقل می شوید ، گزینه دوم یا Certificate Signing Requests را انتخاب کنید تا مراحل وارد کردن CSR را دنبال کنید.

همچنین بخوانید :  آموزش استفاده از Remote MySQL در cPanel

آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

در صفحه مربوط به SSL Certificate Signing Requests شما باید اطلاعات مربوط به CSR را به ترتیب وارد کنید.

گزینه اول Key می باشد که باید از طریق آن کلید اختصاصی که در مرحله قبلی ساختید را انتخاب کنید.

در کادر دوم Domains باید آدرس سایت خود را وارد کنید و در صورتی که گواهینامه امنیتی شما از نوع Wildcard است و سایت شما زیر دامنه دارد باید قبل از آدرس دامنه یک *. وارد کنید. به این صورت Pardazit.net.*

مورد دیگر این است که به وارد کردن www به اول آدرس دامنه سایت در صورت نیاز دقت کنید.

کادر های City ، State و Country که مربوط به لوکیشن شما می باشد باید اطلاعاتی به غیر از آدرس ها و لوکیشن ایران باشد.( به طور مثال می توانید کشور آمریکا و یکی از شهر های آن را وارد کنید.)

در کادر Company و Company Division می توانید نام شرکت یا سایت و زمینه کاری را وارد کنید و در کادر Email نیز یک ایمیل وارد کنید.

کادر مربوط به Passphrase را پیشنهاد می شود خالی بذارید و در کادر Descriotion نیز یک توضیحات نوشته و بر روی گزینه Generate کلیک کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات  و تکمیل مراحل CSR شما ساخته می شود که آن را ذخیره کنید و بر روی گزینه Return to SSL Manager را بزنید.

آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

در صفحه SSL/TLS گزینه سوم یعنی Certificates یا همان Generate, view, upload, or delete SSL certificates را انتخاب کنید.

آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

این قسمت ممکن است در سی پنل های نسخه های قبل کمی متفاوت باشد که ما نحوه کار در نسخه های جدید و قدیم را بیان می کنیم در ادامه.

همچنین بخوانید :  آموزش فشرده سازی فایل در WebsitePanel

در نسخه های جدید سی پتل در صفحه مربوط به SSL Certificates شما باید از طریق بخش Certificates on Server که در قسمت زیر آن اطلاعات دامنه و … آورده شده از طریق ستون Actions گزینه Install را بزنید .

با زدن Install به مرحله آخر که در قسمت Install and Manage SSL for your site می باشد منتقل می شوید که در اینجا باید ابتدا از طریق قسمت Domain دامنه مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس گزینه Autofill by domain را انتخاب کنید و نهایتا گزینه install certificate را بزنید.

در نسخه های قدیمی تر cPanel پس از کلیک بر روی گزینه Certificates در صفحه SSL/TLS شما باید در صفحه جدید در کادر Paste your certificate below کد certificate که در مرحله دوم ( Certificate Signing Requests ) ذخیره کردید را Copy / Paste کنید و بر روی Save Certificate کلیک کنید.

در ادامه نصب SSL در نسخه قدیمی سی پنل باید دوباره به صفحه SSL/TLS رفته و گزینه چهارم یعنی Activate SSL یا همان Setup an SSL certificate to work with your site را انتخاب کنید.

آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

در صفحه مربوطه باید از طریق گزینه Domain دامنه مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس گزینه Autofill by domain را انتخاب کنید تا در صورت صحیح طی کردن مراحل گزینه install certificate به شما نمایش داده شود که باید بر روی آن کلیک کنید.

آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

پس از زدن install certificate ( هم در نسخه های قدیمی و هم در نسخه های جدید سی پنل ) یک صفحه پاپ آپ برای شما نمایش داده می شود با عنوان SSL Host Successfully Installed و مضمون You have Successfully configured SSL به شما نمایش داده می شود.

همچنین بخوانید :  آموزش ریدایرکت دامنه از HTTP به HTTPS در دایرکت ادمین

آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel

این پیام بیانگر موفقیت آمیز بودن نصب و فعالسازی گواهینامه SSL برای دامنه مورد نظر شما می باشد.

امیدواریم که از آموزش نصب و فعالسازی گواهی SSL در cPanel استفاده کرده باشید.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *