آموزش های سرور لینوکس

آموزش نصب برنامه TeamViewer روی CentOS 8

هاست وردپرس

TeamViewer یک نرم افزار اختصاصی برای کنترل از راه دور سیستم، به اشتراک گذاری صفحه، انتقال اطلاعات و … است که ابتدا توسط شرکت مایکروسافت برای ویندوز منتشر شد اما به دلیل استقبال کاربران برای سایر سیستم عامل های دیگر مثل لینوکس نیز منتشر شد به همین منظور در این مطلب از پرداز آی تی با آموزش نصب برنامه TeamViewer روی CentOS 8 در خدمت شما هستیم.

آموزش نصب برنامه TeamViewer روی CentOS 8

بسته نصبی نرم افزار TeamViewer به طور پیش فرض در مخازن سنتوس وجود ندارد اما مخزن EPEL شامل پکیج نصب این نرم افزار می شود به همین منظور باید ابتدا با استفاده از دستور زیر این مخزن را روی سرور نصب کنیم.

sudo dnf install epel-release

حال باید کلید های GPG مخزن را در سرور وارد کنیم.

sudo rpm --import https://dl.tvcdn.de/download/linux/signature/TeamViewer2017.asc

با دستور زیر برنامه TeamViewer را نصب می کنیم.

sudo dnf install https://download.teamviewer.com/download/linux/teamviewer.x86_64.rpm

با اجرا دستور فوق سیستم از ما درخواست تایید نصب را می کند که باید کلید های Y و Enter را به ترتیب فشار دهیم تا نصب انجام شود. پس از این می توانیم با استفاده از TeamViewer به سیستم مورد نظر خود در مقصد متصل شویم.

برای اجرا TeamViewer می توانیم با تایپ TeamViewer در محیط خط فرمان و یا در محیط گرافیکی سنتوس با رفتن به مسیر Applications -> Internet -> TeamViewer این مورد را انجام دهیم.

با اجرا نرم افزار برای اولین مرتبه یک پنجره باز می شود که باید قوانین استفاده از برنامه را با کلیک روی Accept License Agreement قبول کنیم. پس از پذیرش قوانین استفاده پنجره اصلی نرم افزار TeamViewer باز می شود و می توانیم به استفاده از نرم افزار و اتصال به سیستم های دیگر بپردازیم.

نصب TeamViewer روی CentOS 8

در اینجا به پایان آموزش نصب برنامه TeamViewer روی CentOS 8 از پرداز آی تی رسیدیم و امیدواریم موفق شده باشید نرم افزار TeamViewer را روی سرور سنتوس خود با موفقیت نصب کرده باشید.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن