آموزش های سی پنل

آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل

هاست وردپرس

با آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل از وبلاگ آموزشی پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا در ادامه آموزش های دسته سی پنل وبلاگ پرداز آی تی به آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل بپردازیم.

در مطلب قبلی از آموزش های سی پنل به تنظیم رمز برای پوشه ها در سی پنل پرداختیم که در صورت نیاز می توانید از طریق لینک قرار گرفته از این آموزش نیز استفاده کنید.

در ادامه با آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل همراه پرداز IT باشید.

آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل

در این مطلب ابتدا قصد داریم تا به توضیحی مختصر درباره Cron Jobs بپردازیم و سپس نحوه فعالسازی Cron Jobs در سی پنل را خدمت شما آموزش دهیم.

Cron Jobs چیست

کرون جاب یکی از ویژگی های کنترل پنل ها می باشد که هاست سی پنل نیز از این ویژگی برخوردار است.

Cron Jobs به شما این امکان را می دهد که با تنظیم آن بتوانید در زمان ها و تاریخ های از پیش تعیین شده اسکریپت ها و قابلیت هایی که مدنظر شما می باشد توسط سیستم به طور خودکار اجرا شوند.

ممکن است شما نیاز داشته باشید که یک ویژگی یا دستور هر روز در یک ساعت خاص به طور اتوماتیک توسط سیستم اجرا شود. Cron Jobs این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد.

با استفاده از Cron Jobs شما دیگر نیازی نیست که دستورات و اسکریپت های مورد نظر خودتون را به طور دستی اجرا کنید ، بلکه کافیست دستور یا اسکریپتی که می خواهید را برای Cron Jobs مشخص کنید و زمان اجرای آن را نیز تعیین کنید تا به طور خودکار توسط سیستم بر روی سایت اعمال شود.

آموزش کار با Cron Jobs در سی پنل

برای شروع نیاز است که ابتدا وارد کنترل پنل سی پنل سرویس خود بشوید و سپس در صفحه اصلی ، از طریق بخش Advanced گزینه Cron Jobs را انتخاب کنید.

پس از انتقال به صفحه مربوط به Cron Jobs شما ابتدا باید از قسمت Cron Email و در کادر مربوط به Email ایمیل خود را وارد کنید تا پس از اضافه کردن Cron Jobs ، گزارشات آن برای ایمیل مشخص شده توسط شما ارسال شود.

آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل

پس از وارد کردن ایمیل باید گزینه Update Email را بزنید.

سپس در قسمت مربوط به Add New Cron Jobs می توانید تنظیمات را بر اساس توضیحاتی که در ادامه بیان می شود اعمال کنید.

از طریق منو کشویی Common Settings شما می توانید تنظیمات از پیش تعیین شده ای که در سیستم را انتخاب کنید.

گزینه هایی مثل Every 5 minute ( هر 5 دقیقه یک بار ) ، Twice a day ( روزی 2 بار ) ، 1th and 15th ( اول و پانزدهم ماه ) و … را انتخاب کنید.

در صورتی که می خواهید تنظیمات را به صورت دستی و دلخواه خود وارد کنید می توانید از گزینه های بعدی استفاده کنید.

از طریق گزینه Minute ( کادر اول ) شما می توانید مشخص کنید که Cron Jobs هر چند دقیقه اجرا شود مثل 20/* یعنی هر 20 دقیقه یا از طریق Minute ( کادر دوم ) نیز می توانید مشخص کنید که چه دقیقه از هر ساعت Cron Jobs اجرا شود مثل دقیقه 30 از هر ساعت.

آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل

از طریق کادر Hour ( کادر اول ) می توانید تعیین کنید که Cron Jobs هر چند ساعت اجرا شود مثل 6/* که یعنی هر 6 ساعت یا از طریق Hour ( کادر دوم ) می توانید مشخص کنید که چه ساعتی از  روز Cron Jobs اجرا شود.

از طریق کادر Day ( کادر اول ) می توانید تعیین کنید که Cron Jobs هر چند روز اجرا شود مثل 10/* یعنی هر 10 روز یا از طریق Day ( کادر دوم ) می توانید مشخص کنید که چه روزی از ماه Cron Jobs اجرا شود مثل روز پنجم و بیستم هر ماه.

از طریق کادر Month ( کادر اول ) می توانید تعیین کنید که Cron Jobs هر چند ماه اجرا شود یا از طریق کادر دوم مشخص کنید که ماه هایی از سال Cron Jobs اجرا شود.

از طریق Weekday نیز می توانید روز هایی از هفته که تمایل به اجرای Cron Jobs دارید را مشخص کنید.

در کادر مربوط به Command می توانید دستورات یا اسکریپت های مورد نظر خود را برای اجرا در Cron Jobs وارد کنید.

در نهایت نیز با زدن گزینه Add New Cron Job در صورتی که پیام cPanel successfully added the corn jon نمایش داده شد یعنی ساخت Cron Job موفق بوده و در قسمت current Cron Job می توانید آن را مشاهده کنید.

آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل

امیدواریم آموزش فعالسازی Cron Jobs در سی پنل مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن