آموزش فعالسازی Cron Jobs در دایرکت ادمین

آموزش فعالسازی Cron Jobs در دایرکت ادمین

هاست وردپرس

با آموزش فعالسازی Cron Jobs در دایرکت ادمین از وبلاگ آموزشی پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا در ادامه آموزش های دسته دایرکت ادمین وبلاگ پرداز آی تی به آموزش فعالسازی Cron Jobs در دایرکت ادمین بپردازیم.

در مطلب قبلی از آموزش های دایرکت ادمین به تنظیم رمز برای پوشه ها در دایرکت ادمین پرداختیم که در صورت نیاز می توانید از طریق لینک قرار گرفته از این آموزش نیز استفاده کنید.

در ادامه با آموزش فعالسازی Cron Jobs در دایرکت ادمین همراه پرداز IT باشید.

آموزش فعالسازی Cron Jobs در دایرکت ادمین

در این مطلب ابتدا قصد داریم تا به توضیحی مختصر درباره Cron Jobs بپردازیم و سپس نحوه فعالسازی Cron Jobs در سی پنل را خدمت شما آموزش دهیم.

Cron Jobs چیست

کرون جاب یکی از ویژگی های کنترل پنل ها می باشد که کنترل پنل دایرکت ادمین نیز از این ویژگی برخوردار است.

ممکن است شما نیاز داشته باشید که یک ویژگی یا دستور هر روز در یک ساعت خاص به طور اتوماتیک توسط سیستم اجرا شود. Cron Jobs این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد فرآیند بررسی و اجرای یک فایل و دستور در زمانی مشخص را بر عهده می گیرد.

با استفاده از Cron Jobs شما دیگر نیازی نیست که دستورات و اسکریپت های مورد نظر خودتون را به طور دستی اجرا کنید ، بلکه کافیست دستور یا اسکریپتی که می خواهید را برای Cron Jobs مشخص کنید و زمان اجرای آن را نیز تعیین کنید تا به طور خودکار توسط سیستم بر روی سایت اعمال شود.

Cron Jobs به شما این امکان را می دهد که با تنظیم آن بتوانید در زمان ها و تاریخ های از پیش تعیین شده اسکریپت ها و قابلیت هایی که مدنظر شما می باشد توسط سیستم به طور خودکار اجرا شوند.

همچنین بخوانید :  مسدود کردن اکانت نماینده در دایرکت ادمین

آموزش کار با Cron Jobs در دایرکت ادمین

پس از ورود به دایرکت ادمین از بخش Advanced Features بر روی گزینه Cron Jobs کلیک کنید.

پس از انتقال به صفحه جدید از قسمت Creat a New Cron Job می توانید یک Cron Job ایجاد کنید.

آموزش فعالسازی Cron Jobs در دایرکت ادمین

کادر اول Minute یا می باشد که بین ۰ تا ۵۹ می توان به آن عدد داد. اگر ۵,۳۰ ( با , ) وارد کنید یعنی دقیقه های ۵ و ۳۰ از ساعت اجرا شود. اگر ۱۰-۴۰ وارد کنید ( با – ) یعنی از دقیقه ۱۰ تا ۴۰ از ساعت اجرا شود. اگر به شکل ۵/* وارد کنید یعنی هر ۵ دقیقه اجرا شود. ( سایر کادر های بعدی را نیز مثل شکل و توضیحی که برای کادر Minute داده شد وارد کنید. )

در کادر دوم Hour باید ساعت وارد کنید که بین ۰ تا ۲۳ می توان عدد وارد کرد یعنی اگر ۱۴ وارد کنیم دستور مورد نظر ساعت ۱۴ هر روز اجرا می شود. ( در این حالت سایر کادر ها باید علامت  * باشند ) اگر می خواهید دستور هر ۱۴ ساعت اجرا شود باید ۱۴/* به این شکل وارد کنید.

کادر سوم Day of Month می باشد که بین ۱ تا ۳۱ که روز های ماه است می توان به آن عدد داد. اگر بخواهیم هر روز اجرا شود علامت * وارد می کنیم. یا اگر می خواهید روز ۱۰ از هر ماه اجرا شود عدد ۱۰ وارد کنید یا اگر می خواهید هر ۱۰ روز اجرا شود ۱۰/* وارد کنید.

کادر چهارم Month که بین ۱ تا ۱۲ بر اساس تعداد ماه های سال تقسیم شده و اگر * بگذاریم یعنی هر ماه و اگر عدد مثلا ۳ بگذاریم یعنی ماه سوم.

همچنین بخوانید :  حل ارور Enable Keep Alive در GTmetrix

کادر پنجم Day of Week روز های هفته که بین ۰ تا ۷ است که ۰ و ۷ یکشنبه هستند و به ترتیب ۱ دوشنبه و ادامه اعداد.

کادر Command برای تعیین دستورات یا اسکریپت ها برای اجرا در Cron Jobs است.

گزینه Prevent Email برای عدم دریافت گزارشات Cron Job است.

آموزش فعالسازی Cron Jobs در دایرکت ادمین

در آخر نیز گزینه Add بزنید.

چند مثال تنظیم Cron Jobs در دایرکت ادمین

مثلا اگر بخواهیم یک دستور بین دقایق ۱۰ تا ۲۰ از ساعت ۱۵ و هر ۳ روز یک بار هر ماه اجرا شود باید در کادر Minute عدد ۱۰-۲۰ ، در کادر Hour عدد ۱۵ ، در کادر Day of Month عدد ۳/* ، در کادر Month علامت * و در کادر Day of Week نیز علامت * وارد کنید.

یا یک دستور هر ماه در روز های یک شنبه ساعت ۸:۳۰ اجرا شود در کادر Minute عدد ۳۰ ، در کادر Hour عدد ۸ ، در کادر Day of Month علامت * ، در کادر Month عدد ۱/* و در کادر Day of Week عدد ۰ یا ۷ را وارد کنید

امیدواریم آموزش فعالسازی Cron Jobs در دایرکت ادمین مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *