آموزش فشرده کردن فایل ها در Directadmin

آموزش فشرده کردن فایل ها در Directadmin

هاست وردپرس

با آموزش فشرده کردن فایل ها در Directadmin از وبلاگ پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا در ادامه آموزش های دایرکت ادمین پرداز آی تی به آموزش فشرده کردن فایل ها در Directadmin بپردازیم.

در مطلب قبلی از دسته دایرکت ادمین به آموزش فعالسازی Cron Jobs در دایرکت ادمین پرداختیم که در صورت نیاز می توانید از این آموزش نیز استفاده کنید.

در این مطلب ما قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید یک یا چند فایل و پوشه را در کنترل پنل دایرکت ادمین فشرده کنید.

در ادامه آموزش فشرده کردن فایل ها در Directadmin همراه پرداز IT باشید.

آموزش فشرده کردن فایل ها در Directadmin

برای شروع شما باید وارد کنترل پنل دایرکت ادمین سرویس میزبانی خود شوید و در صفحه اصلی از قسمت Your Account به قسمت File Manager بروید.

در صفحه مربوط به File Manager شما باید وارد پوشه ای شوید که اطلاعات سایت شما داخل آن قرار دارد و قصد دارید یک یا چند فایل و پوشه از آن را فشرده کنید.

آموزش فشرده کردن فایل ها در Directadmin

ابتدا از قسمت View Clipboard بر روی گزینه Empty Clipboard کلیک کنید تا حافظه موقت یا کش Clipboard را خالی کنید. ( این قسمت در بخش پایینی صفحه قرار دارد )

سپس فایل ها و پوشه هایی که قصد دارید آن ها را فشرده کنید از طریق تب Select انتخاب کنید.

پس از انتخاب فایل ها و پوشه های مورد نظر خود برای اینکه در کنترل پنل ذخیره شوند بر روی گزینه Add to Clipboard کلیک کنید.

پس از این در همین صفحه و پایین صفحه از قسمت Filesystem Tools ، شما باید در کادر مقابل Compress clipboard files to … یک نام دلخواه وارد کنید.

همچنین بخوانید :  سئوی قدرتمند با این 5 تکنیک

آموزش فشرده کردن فایل ها در Directadmin

از طریق کادر کشویی فرمت فایل فشرده را مشخص کنید و در نهایت بر روی گزینه Create کلیک کنید تا فرایند فشرده سازی فایل ها و پوشه های انتخابی آغاز شود. ( نام و فرمت به صورت پیش فرض tar.gz می باشد )

اگر فایل فشرده با موفقیت ساخته شود یک پیام با مضمون Compressed File Created به شما نمایش داده می شود.

امیدواریم آموزش فشرده کردن فایل ها در Directadmin مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *