آموزش فشرده سازی فایل ها در پلسک

آموزش فشرده سازی فایل ها در پلسک

هاست وردپرس

با آموزش فشرده سازی فایل ها در پلسک از وبلاگ پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا در ادامه مطالب کنترل پنل پلسک پرداز آی تی به آموزش فشرده سازی فایل ها در پلسک بپردازیم.

در مطلب قبلی از آموزش های پلسک به تنظیم رمز برای پوشه ها در Plesk پرداختیم که در صورت نیاز می توانید از این مطلب نیز استفاده کنید.

در این مطلب ما قصد داریم تا به شما آموزش دهیم که چگونه می توانید یک یا چند فایل و پوشه را در کنترل پنل Plesk فشرده کنید.

در ادامه آموزش فشرده سازی فایل ها در پلسک همراه پرداز IT باشید.

آموزش فشرده سازی فایل ها در پلسک

برای شما شروع ابتدا نیاز است که وارد کنترل پنل پلسک سرویس میزبانی خود شوید به قسمت Websites & Domains بروید.

در این صفحه گزینه File Manager را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.

در صفحه مربوط به File Manager شما باید وارد پوشه ای شوید که اطلاعات سایت شما داخل آن قرار دارد و قصد دارید یک یا چند فایل و پوشه از آن را فشرده کنید.

فایل ها و پوشه هایی که قصد فشرده سازی آنها را دارید از طریق قسمت Select تیک بزنید و پس از انتخاب آنها از میان گزینه های موجود در بالای صفحه گزینه Add to Archive را انتخاب کنید.

پس از کلیک بر روی این گزینه صفحه ای با عنوان Add Files to Archive به صورت پاپ آپ برای شما ظاهر می شود.

آموزش فشرده سازی فایل ها در پلسک

در کادر مقابل Archive file name یک نام دلخواه برای فایل فشرده شده وارد کنید و در نهایت بر روی دکمه OK کلیک نمایید تا فرآیند فشرده سازی فایل های انتخابی آغاز شود.

همچنین بخوانید :  آموزش فعالسازی CloudFlare بر روی سایت

در صورتی که فرآیند فشرده سازی موفقیت آمیز باشد پیامی با مضمون filename.zip was successfully created به شما نمایش داده می شود.

فایل فشرده شده با نامی که وارد کردید و با پسوند zip در میان فایل های شما ظاهر می شود که می توانید از طریق گزینه Extract Files از حالت فشرده خارج کنید.

در هنگام Extract فایل ها در صورتی که نیاز دارید فایل های فشرده جایگزین فایل های فعلی شوند می توانید تیک مربوط به گزینه Replace Exicting Files را فعال کنید.

 

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *