آموزش ساخت Master و Alpha Reseller در WHM

آموزش ساخت Master و Alpha Reseller در WHM

هاست وردپرس

با آموزش ساخت Master و Alpha Reseller در WHM از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های WHM در خدمت شما هستیم و در این مطلب نحوه ساخت Master Reseller و Alpha Reseller در Web Host Manager یا همان WHM و کنترل پنل سی پنل را آموزش می دهیم.

شما به با ساخت آلفا ریسلر و مستر ریسلر می توانید علاوه بر ارائه هاست ، اقدام به ارائه نمایندگی نیز بکنید ( در مستر ریسلر ) و یا اینکه می توانید علاوه بر فروش هاست و ارائه نمایندگی ، به نمایندگی های خود نیز اجازه ساخت نمایندگی دهید ( در آلفا ریسلر ).

شما به کمک پلاگین WHMReseller و نصب آن بر روی سرور CPanel/WHM می توانید اقدام به ارائه Master Reseller و Alpha Reseller کنید که در آموزش نصب افزونه WHMReseller به طور کامل در مورد نصب آن صحبت کردیم و در صورت نیاز می توانید ابتدا این مطلب را مطالعه کنید. برای ساخت آلفا و مستر ریسلر در WHM از افزونه WHMReseller استفاده می کنیم.

در ادامه با آموزش ساخت Master و Alpha Reseller در WHM همراه پرداز IT باشید.

آموزش ساخت Master و Alpha Reseller در WHM

پیش نیاز های ساخت Master و Alpha Reseller

پس از اینکه پلاگین WHMReseller را نصب کردید ، حال نیاز به ساختن پکیج در WHM دارید که در این مورد نیز به طور کامل در آموزش ساخت Package در WHM توضیح دادیم. پس از ساخت پکیج از طریق منو WHM و بخش Account Functions بر روی گزینه Create a New Account کلیک کنید.

سپس از بخش Reseller Settings بر روی گزینه Make the account a reseller کلیک کرده و پس از این بر روی گزینه Reseller Center که در بخش Resellers قرار دارد کلیک کرده و در نهایت نیز گزینه Edit Reseller Nameservers and Privileges را انتخاب کنید تا بتوانید تغییرات و تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید.

همچنین بخوانید :  آموزش تنظیم A Record در cPanel و WHM

در صفحه جدید از قسمت مربوط به Standard Privileges ، گزینه Add All را انتخاب کرده تا تمام چک باکس های مربوط به بخش های Account Information ، Account Management ، DNS ، Packages ، Third Party Services ، Troubleshooting و cPanel Management فعال شود.

حال از بخش Package Privileges نیز چک باکس گزینه های Accounts و Package Access فعال کنید و سایر گزینه را متناسب با نیاز خود می توانید فعال کنید و در کادر های مربوط به Nameservers می توانید DNS های نماینده را وارد کنید و در نهایت گزینه Save All Settings را انتخاب کرده تا تغییرات انجام شود.

تمام این موارد به نوعی پیش نیاز های ساخت مستر ریسلر و آلفا ریسلر بود.

ایحاد مستر ریسلر و آلفا ریسلر

وارد WHM شوید از منو سمت چپ یا گزینه WHMReseller را جست و جو کنید و یا از بخش Plugins بر روی گزینه WHMReseller کلیک کنید.

در صفحه جدید اولین تب Sub Resellers می باشد ، برای تبدیل Sub Reseller به Master Reseller به تب Tools رفته و از قسمت AutoGran Master Reseller Rights از طریق منو کشویی ، پکیجی ساختید را انتخاب کرده و تنظیمات مربوط به را انجام داده و در نهایت بر روی گزینه Update کلیک کنید تا پکیج مورد نظر از Sub Reseller به Master Reseller تبدیل شود.

پس از این هر اکانتی بر روی این پکیج ساخته شود به عنوان مستر ریسلر شناخته می شود.

حال در صورتی که می خواهید مستر ریسلری را به آلفا ریسلر ارتقا دهید تنها کافی است به تب Master Resellers بروید و در مقابل مستر ریسلر مورد نظر خود ، از طریق بخش Access Controls چک باکس مربوط به Alpha را در مقابل مستر ریسلر خود فعال کرده و در نهایت گزینه Save را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید :  بررسی میزان مصرف پهنای باند نمایندگی در WHM

به این صورت شما موفق به ساخت آلفا ریسلر و مستر ریسلر شده اید. امیدواریم آموزش ساخت Master و Alpha Reseller در WHM مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *