آموزش ساخت Mailing List در سی پنل

آموزش ساخت Mailing List در سی پنل

هاست وردپرس

با آموزش ساخت Mailing List در سی پنل از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های سی پنل در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا نحوه ایجاد لیست پستی یا Mailing List را در کنترل پنل هاست سی پنل آموزش را دهیم.

لیست پستی یا Mailing List یک روش مناسب برای ارسال اطلاع رسانی ها برای مشتریان و کاربران سایت می باشد و به کمک لیست پستی شما می توانید لیستی از دریافت کننده های ایمیل های خود ایجاد کنید که می تواند ویژگی بسیار مفیدی باشد اما باید توجه کنید که در صورت نبود محدودیت برای ارسال ایمیل در سرویس شما ، از ارسال ایمیل اسپم خودداری کنید تا مشکلی به وجود نیاید.

در ادامه با آموزش ساخت Mailing List در سی پنل همراه پرداز IT باشید.

آموزش ساخت Mailing List در سی پنل

ابتدا برای اینکه بیشتر با Mailing List آشنا شوید به توضیح در مورد لیست پستی و کاربرد های آن می پردازیم و پس از شناخت Mailing List ، در قسمت دوم مطلب نحوه ایجاد لیست پستی در کنترل پنل سی پنل را آموزش می دهیم.

Mailing List چیست؟

Mailing List همانطور که از اسم آن مشخص است در حقیقت لیستی از آدرس های ایمیل است که دارای کاربران مشترک و خاص می باشد و می توان از این لیست ایمیل ها برای ارسال پیام های ایمیل به چندین گیرنده مختلف با یک بار ارسال ، استفاده کرد.

شما برای ارسال پیام برای مخاطبان و گیرنده های Mailing List خود محدودیت خاصی ندارید و می توانید هر محتوایی از نوع متنی ، فایل و چند رسانه ای را برای مخاطبین Mailing List خود ارسال کنید.

همچنین بخوانید :  آموزش فعالسازی تایید دو مرحله ای در cPanel

از Mailing List لیست معمولا در سرور های ایمیل استفاده می شود که با ساخت یک لیست از ایمیل های هدف می توان اقدام به ارسال پیام برای تمام ایمیل های این لیست کرد.

آموزش ساخت Mailing List در سی پنل

به طور مثال در شرکتی ۵۰ نفر پرسنل حضور دارند و این شرکت قصد دارد تا جلسه ای را برگزار کند و به این منظور نیاز دارد تا به کارکنان خود اطلاع رسانی کند تا در زمان مشخص در این جلسه حضور داشته باشند.

هر کدام از این ۵۰ نفر نیز دارای آدرس ایمیل شخصی خود هستند و اگر این شرکت قصد داشته باشد تا از طریق ایمیل برای پرسنل خود اطلاع رسانی کند که در حالت عادی ممکن است نیاز باشد برای تک تک پرسنل هر بار پیام اطلاع رسانی ارسال شود که می تواند زمان بر باشد.

در اینجا می توان با ایجاد یک Mailing List در پلسک با استفاده از آدرس های ایمیل این ۵۰ نفر ، یک لیست ایمیل تهیه کرد و پس از این هر موقع نیاز شد با تنها چند کلیک ، پیام مورد نظر خود را برای تمام کارکنان ارسال کرد.

ایجاد Mailing List در cPanel

در ابتدا وارد کنترل پنل سی پنل سرویس میزبانی خود شوید و در صفحه اصلی از قسمت EMAIL گزینه Mailing Lists را انتخاب کنید.

آموزش ساخت Mailing List در سی پنل

در صفحه جدید که مربوط به Mailing Lists است از قسمت Create a Mailing List می توانید اطلاعات مربوط به لیست پستی را وارد کنید.

آموزش ساخت Mailing List در سی پنل

در کادر List Name یک نام برای لیست پستی مورد نظر خود وارد کنید.

از طریق گزینه Domain می توانید دامنه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

همچنین بخوانید :  آموزش اتصال Web Disk سی پنل به iPhone

در کادر های Password و (Password (Again یک رمز دلخواه و ایمن وارد کنید.

از طریق گزینه Access Type می توانید دو حالت Public و Private را انتخاب کنید.

در حالت Public اشتراک ها یا subscriptions باز هستند.

در حالت Private ادمین باید اشتراک ها یا subscriptions را تایید کند.

بر روی گزینه Add کلیک کنید.

پس از ساخت لیست پستی می توانید لیست های ساخته شده را در قسمت Current Lists مشاهده کنید.

افزودن ایمیل ها به Mailing List

برای اضافه کردن ایمیل ها به Mailing List ، از تب Functions گزینه Manage را انتخاب کنید.

آموزش ساخت Mailing List در سی پنل

در صفحه جدید بر روی گزینه Membership Management کلیک کرده و پس از آن گزینه Mass Subscription را انتخاب کنید.

آموزش ساخت Mailing List در سی پنل

از طریق گزینه subscribe these users now or invite them می توانید مشخص کنید که کاربران به صورت خودکار به لیست اضافه شوند ( Subscribe ) یا آنها را دعوت کنید ( Invite ).

از طریق گزینه Send Welcome messages to new subscribers می توانید مشخص کنید که برای اشتراک های جدید پیام خوش آمد ارسال شود.

در صورتی که می خواهید اعلان اشتراک های جدید برای مدیر ارسال شود گزینه Send notifications of new … را بر روی حالت Yes قرار دهید.

حال در کادر موجود می توانید آدرس ایمیل های مورد نظر خود برای ایجاد Mailing List را در هر خط وارد کنید یا از طریق گزینه Choose File لیست ایمیل ها را از روی سیستم خود آپلود کنید.

در نهایت بر روی گزینه Submit Your Changes کلیک کرده تا لیست پستی مورد نظر ما ساخته شود.

به پایان آموزش ساخت Mailing List در سی پنل رسیدیم و امیدواریم که آموزش ساخت Mailing List در سی پنل مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

همچنین بخوانید :  آموزش ایجاد MX Record در cPanel

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *