آموزش های عمومی

آموزش ریدایرک بین دامنه با www و بدون آن

هاست وردپرس

درود و عرض وقت بخیر به تمام کاربران و روزه داران عزیز که وبلاگ آموزشی پرداز IT را دنبال می کنید. همراه شما همراهان گرامی هستیم با مطلب جدیدی از پرداز IT با عنوان آموزش ریدایرک بین دامنه با www و بدون آن و قصد داریم در این مطلب به آموزش ریدایرک بین دامنه با www و بدون آن بپردازیم.

همچنین در مطالب قبلی که مربوط به بحث ریدایرکت بود ما به نحوه ریدایرکت از HTTP به HTTPS که مربوط به آموزش های گواهینمامه SSL بود پرداختیم که می توانید از طریق لینک ها به دسته ها و آموزش بیان شده دسترسی داشته باشید.

 

مرکز صدور انواع گواهی SSL برای دامنه های ملی و بین المللی )

خب حال به سراغ ادامه مطلب و آموزش اصلی که آموزش ریدایرک بین دامنه با www و بدون آن می باشد می رویم.

آموزش ریدایرک بین دامنه با www و بدون آن

آموزش ریدایرک بین دامنه با www و بدون آن

برخی از افراد معتقد هستند که وارد کردن آدرس سایت با WWW یا بدون WWW تاثیر مثبتی در جذب کاربران و سئو سایت و در نهایت بر روی رتبه و جایگاه سایت در نتایج جست و جو ها خواهد داشت. این بحث خود یک مطلب و پست مجزا طلب می کند که ما از پرداختن به آن در این آموزش اجتناب می کنیم.

برای انجام عمل ریدایرکت بین آدرس با WWW یا بدون WWW شما نیاز به دسترسی به فایل .htaccess سایت و سرویس میزبانی سایت خود دارید و این انجام آن بسیار ساده خواهد بود. فایل .htaccess در اکثر کنترل پنل ها و سرویس هایی که بر اساس لینوکس باشند وجود دارد و از این آموزش می توان برای بیشتر کنترل پنل ها استفاده کرد.

 

پس از ورود به کنترل پنل سرویس خود شما باید از طریق گزینه File Manager کنترل پنل به فایل های سایت و هاست خود دسترسی پیدا کنید و فایل .htaccess پیدا کنید و با کلیک راست بر روی آن و انتخاب گزینه Edit اقدام به ویرایش آن بکنید. ( فایل .htaccess ممکن است به صورت فایل مخفی باشد و شما آن را پیدا نکنید که نیاز است گزینه نمایش فایل های مخفی در سرویس شما به صورت فعال باشد) پیشنهاد می شود از فایل .htaccess بک آپ گیری کنید تا در صورت بروز مشکلات احتمالی بتوان آن را از بین برد.

پس از ورود شما می توانید از دو کد زیر بسته به نیاز خود استفاده کنید.

برای ریدایرکت کردن از آدرس دامنه با www به بدون www شما باید از کدی که در زیر آمده استفاده کنید و آن را وارد فایل .htaccess کنید.

( باید جای آدرس www\.example\.com آدرس سایت خود را وارد کنید. مثل www\.pardazit\.com و در قسمت http://example.com/$1 نیز به همین صورت آدرس سایت خود را جایگزین کنید.)

#Force non-www:
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.example\.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://example.com/$1 [L,R=301]

برای ریدایرکت کردن از آدرس دامنه بدون www به با www شما باید از کدی که در زیر آمده استفاده کنید و آن را وارد فایل .htaccess کنید.

( باید جای آدرس example.com آدرس سایت خود را وارد کنید. مثل pardazit.com و در قسمت http://www.example.com/$1 نیز به همین صورت آدرس سایت خود را جایگزین کنید. )

#Force www:
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^example.com [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.example.com/$1 [L,R=301,NC]

پس از وارد کردن کد موردنظر خود اقدام به ذخیره سازی تغییرات صورت گرفته کنید.

پس از اینکه تغییرات اعمال شده در فایل .htaccess را ذخیره سازی کنید مشاهده خواهید کرد که متناسب با نوع ریدایرکتی که انجام داده اید ، آدرس های سایت مورد نظر شما به آدرس جدید ریدایرکت می شوند. در اینجا به پایان این مطلب آموزشی از وبلاگ پرداز آی تی رسیدیم و امیدواریم که آموزش ریدایرک بین دامنه با www و بدون آن مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن