آموزش ریدایرکت دامنه از HTTP به HTTPS در دایرکت ادمین

آموزش ریدایرکت دامنه از HTTP به HTTPS در دایرکت ادمین

هاست وردپرس

با آموزش ریدایرکت دامنه از HTTP به HTTPS در دایرکت ادمین از وبلاگ آموزشی پرداز ای تی در خدمت شما هستیم و قصد داریم در ادامه آموزش های دایرکت ادمین وبلاگ پرداز ای تی به آموزش ریدایرکت دامنه از HTTP به HTTPS در دایرکت ادمین بپردازیم.

در صورتی که سایت شما از گواهینمامه SSL استفاده می کند در ابتدا آدرس سایت شما پروتکل امن HTTPS نمایان می شود اما ممکن است کاربران ورودی به سایت شما آدرس سایت را بدون وارد کردن HTTPS در مروگر خود وارد کنند که می تواند باعث باز نشدن سایت برای کاربران شود.

حال برای اینکه همه کاربرانی که قصد ورود به سایت شما را دارند با مشکل مواجه نشوند شما می توانید آدرس دامنه سایت خود را از HTTP به HTTPS هدایت کنید تا کاربرانی هم که آدرس سایت را با HTTP وارد می کنند به سایت دسترسی داشته باشند.

در ادامه آموزش ریدایرکت دامنه از HTTP به HTTPS در دایرکت ادمین همراه پرداز IT باشید.

آموزش ریدایرکت دامنه از HTTP به HTTPS در دایرکت ادمین

برای انجام ریدایرکت در هاست دایرکت ادمین شما به راحتی می توانید پس از ورود به هاست دایرکت ادمین خود مراحل زیر را دنبال کنید.

در صفحه اصلی کنترل پنل دایرکت ادمین شما باید از قسمت Your Account گزینه File Manager را انتخاب کنید تا به صفحه مربوط به فایل های هاست و سایت خود منتقل شوید.

آموزش ریدایرکت دامنه از HTTP به HTTPS در دایرکت ادمین

پس از ورود به به صفحه File Manager شما باید به Public_html که ریشه هاست است بروید و فایل htaccess. را از میان فایل ها پیدا کنید.

همچنین بخوانید :  آموزش Park Domain در cPanel

در صورتی که شما این فایل را پیدا نمی کنید می توانید این فایل را به راحتی ایجاد کنید که به این منظور می توانید از آموزش ساخت فایل htaccess استفاده کنید.

پس از این شما باید بر روی فایل htaccess. کلیک راست کنید یا در مقابل فایل گزینه Edit را بزنید تا بتوانید در این فایل دستور ریدایرکت از HTTP به HTTPS را وارد کنید.

برای ریدایرکت سایت از HTTP به HTTPS از کد دستوری زیر استفاده کنید.

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTPS} off
RewriteRule ^(.*)$ https://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

پس از قرار دادن دستور زیر در فایل htaccess. هاست دایرکت ادمین خود تغییرات را ذخیره سازی کنید تا ریدایرکت از HTTP به HTTPS انجام شود.

آموزش ریدایرکت دامنه از HTTPS به HTTP در دایرکت ادمین

در صورتی که شما می خواهید فرآیندی برعکس مراحلی که بالا توضیح داده شده ، یعنی ریدایرکت از سایت HTTPS به HTTPS در دایرکت ادمین می توانید مانند آموزش بالا مراحل را دنبال کنید فقط کد دستوری زیر را در فایل htaccess. قرار دهید.

# Redirect HTTPS to HTTP
RewriteCond %{HTTP:X-Forwarded-Proto} =https
RewriteRule ^(.*)$ http://%{HTTP_HOST}%{REQUEST_URI} [L,R=301]

امیدواریم آموزش ریدایرکت دامنه از HTTP به HTTPS در دایرکت ادمین مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *