آموزش های دایرکت ادمین

آموزش رفع خطا Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci

هاست وردپرس

دیتابیس را می توان مهم ترین قسمت از یک سایت و هاست دانست که دارای حساسیت زیادی است و ممکن در مواردی مثل تغییر هاست و انتقال دیتابیس از یک سرویس به هاست یا سروری دیگر با خطا هایی مواجه شوید که یکی از آنها ارور Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci می باشد. این خطا معمولا در هنگام ایمپورت دیتابیس و یا مواردی مثل انتقال از سی پنل به دایرکت ادمین نمایان می شود و ممکن است شما را با مشکل مواجه کند به همین دلیل در این مطلب قصد داریم آموزش رفع خطا Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci را برای شما به طور کامل بیان کنیم.

برای انتقال دیتابیس روش های مثل ssh و phpmyadmin در دسترس کاربر است که اگر با خطا Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci مواجه شوید یعنی شما نمی توانید با هیچ کدام از روش های موجود دیتابیس را منتقل و ایمپورت کنید که دلیل آن نیز encoding ها و عدم شناسایی utf8mb4_unicode_520_ci توسط دیتابیس می باشد که برای حل این مورد شما دو راه دارید ؛ یکی ارتقا ورژن دیتابیس سرویس میزبانی که برای آن نیاز به دسترسی روت سرور دارید و دیگری ویرایش utf8mb4_unicode_520_ci به utf8mb4_unicode_ci است.

در ادامه آموزش رفع خطا Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci همراه پرداز آی تی باشید.

آموزش رفع خطا Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci

همانطور که در مقدمه مطلب توضیح دادیم شما می توانید از دو روش مختلف برای حل این مشکل استفاده کنید که در ادامه برای شما توضیح می دهیم کدام یک از روش ها می تواند مناسب شما باشد.

حل ارور Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci با ارتقا دیتابیس

در دایرکت ادمین به طور پیش فرض ورژن دیتابیس MySQL ورژن 5.5 می باشد و همین مورد باعث می شود که در حین انتقال دیتابیس سی پنل به دایرکت ادمین ، به دلیل عدم شناسایی charset های ناشناخته با خطا utf8mb4_unicode_520_ci مواجه شوید. در این روش شما می توانید به راحتی با ارتقا ورژن دیتابیس سرویس مشکل را رفع کنید اما برای این کار نیاز است شما دسترسی روت سرور را داشته باشید تا بتوانید با استفاده از کد های دستوری دیتابیس سرور را ارتقا دهید.

اگر شما دسترسی روت ندارید و یا از هاست استفاده می کنید به سراغ روش بعدی بروید.

برای آپدیت MySQL از ورژن 5.5 به 5.6 که باعث حل این مشکل می شود می توانید ابتدا با استفاده از SSH به سرور خود متصل شوید.

cd /usr/local/directadmin/custombuild
./build set mysql 5.6
./build set mysql_inst mysql
./build set mysql_backup yes
./build update
./build mysql

پس از اجرا دستورات بالا و آپدیت MySQL باید سرویس های php و mysql را مجدد راه اندازی کنید.

./build php n
service mysqld restart

حل ارور Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci با استفاده از ویرایشگر

اگر دسترسی به روت سرور ندارید و از سرویس های میزبانی مثل هاست استفاده می کنید می توانید با استفاده از ویرایشگر هایی مثل notepad++ اقدام به ویرایش utf8mb4_unicode_520_ci به utf8mb4_unicode_ci کنید.

برای این منظور ابتدا دیتابیس خود که با پسوند sql شناخته می شود را بر روی سیستم خود دانلود کرده و بر روی فایل آن کلید راست کرده و با رفتن بر روی گزینه Open With ویرایشگر notepad++ را انتخاب کنید.

با باز شدن ویرایشگر محتوا فایل دیتابیس برای شما نمایش داده می شود سپس کلید های ترکیبی CTRL + H را فشرده تا پنجره Replace برای شما باز شود.

در کادر مربوط به Find what عبارت utf8mb4_unicode_520_ci را وارد کرده و در کادر مربوط به Replace With عبارت utf8mb4_unicode_ci را وارد کنید و در نهایت گزینه Replace All را انتخاب کنید.

آموزش رفع خطا Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci

پس از Replace شدن عبارات در فایل دیتابیس ، تغییرات را ذخیره کنید و فایل دیتابیس را مجدد بر روی سرویس میزبانی خود ایمپورت کنید.

در اینجا به پایان این مطلب از پرداز آی تی رسیدیم و امیدواریم آموزش رفع خطا Unknown collation: ‘utf8mb4_unicode_520_ci مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا