آموزش حل مشکل CredSSP در ریموت

آموزش حل مشکل CredSSP در ریموت

هاست وردپرس

با آموزش حل مشکل CredSSP در ریموت از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های سرور ویندوز در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا نحوه رفع خطا CredSSP Encryption Oracle در ریموت دسکتاپ ویندوز را آموزش دهیم.

پس از انتشار آپدیت های جدید توسط مایکروسافت برای محصولات خود ، ویندوز ۱۰ نیز به روز رسانی هایی را دریافت کرد که بخشی از این آپدیت مربوط به ریموت زدن از طریق ویندوز می باشد. اگر در حال ریموت زدن به سروری باشید و از لحاظ مسائل امنیتی ( حتی جزئی ترین موارد ) اشکال و موردی وجود داشته باشد سیستم اجازه ریموت زدن به شما را نمی دهد و با خطا An Authentication error has occurred. The function requested is not supported. Remote computer: <servername> This could be due to CredSSP encryption oracle remediation مواجه می شوید اما در صورتی که هر دو سیستم آپدیت CVE-2018-0886 را نصب کرده باشند این مشکل قابل حل است.

آموزش حل مشکل CredSSP در ریموت

البته این نکته قابل ذکر است که مایکروسافت با انتشار آپدیت هایی جدید این مشکل را برطرف کرده و شاید بتوان گفت بهترین راه حل برای حل خطا CredSSP Encryption Oracle در ریموت ، به روز رسانی سیستم عامل ویندوز است اما اگر تمایلی به آپدیت ندارید می توانید از آموزش حل مشکل CredSSP Encryption Oracle در ریموت دسکتاپ بهره ببرید و توجه داشته باشید تنظیماتی که در ادامه برای تغییرات آنها بیان می شود ممکن است باعث کاهش سطح امنیت شوند.

در دامه با آموزش حل مشکل CredSSP در ریموت همراه پرداز IT باشید.

آموزش حل مشکل CredSSP در ریموت

روش های مختلفی برای حل ارور CredSSP وجود دارد اما در این آموزش ما دو راه ممکن به جز آپدیت که اصلاح Group Policy در ویندوز و تغییر در System Properties می باشد ، می پردازیم.

همچنین بخوانید :  آموزش اتصال به MSSQL با SQL Management Studio

راه اول این است که ابتدا بر روی آیکن This PC یا همان My Computer راست کلیک کنید و بر روی گزینه Properties کلیک کنید.

سپس در پنجره باز شده از طریق گزینه های سمت چپ ، بر روی گزینه System Properties یا System Protection کلیک کنید.

در پنجره System Properties به تب Remote بروید و از قسمت Remote Desktop گزینه Allow remote connections to this computer را انتخاب کنید و سپس چک باکس connections only from computers runnung remote desktop with network level authentication را غیرفعال کنید.

آموزش حل مشکل CredSSP در ریموت

در نهایت بر روی گزینه Apply و سپس OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

راه دوم در ویندوز ، از طریق قسمت جست و جو کلمه Edit Group Policy را جست و جو کنید تا پنجره Local Group Policy Editor برای شما باز شود.

از طریق کادر سمت چپ بر روی Computer Configuration کلیک کرده ، پوشه Administrative Templates و سپس از زیر پوشه System بر روی Credentials Delegation کلیک کنید.

آموزش حل مشکل CredSSP در ریموت

در کادر سمت راست یک سری فایل برای شما نمایان می شود که باید بر روی گزینه Encryption Oracle Remediation دبل کلیک کنید تا پنجره Encryption Oracle Remediation باز شود.

سپس این Policy را بر روی حالت Enabled تنظیم کنید و گزینه Protection Level را بر روی حالت Vulnerable قرار دهید.

آموزش حل مشکل CredSSP در ریموت

پس از تغییرات برا اعمال شدن در سیستم بر روی گزینه Apply و OK کلیک کنید.

در نهایت یک بار سیستم را ریست کرده و دوباره برای ریموت زدن تلاش کنید.

امیدواریم آموزش حل مشکل CredSSP در ریموت مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *