آموزش حل ارور mysqladmin flush-hosts

آموزش حل ارور mysqladmin flush-hosts

هاست وردپرس

با آموزش حل ارور mysqladmin flush-hosts از وبلاگ آموزشی پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و این آموزش از دسته آموزش های سرور لینوکس وبلاگ آموزشی پرداز آی تی می باشد.

در آموزش حل ارور mysqladmin flush-hosts ما قصد داریم تا به شما کمک کنیم تا با بررسی و ایجاد تغییرات در max_connect_errors این خطا را برطرف کنید.

این خطا ممکن است بر اثر مواردی مثل چندین بار تلاش ناموفق برای برقراری اتصال رخ بدهد که سیستم MySQL به دلایل مسائل امنیتی مثل حملات سایبری یا ورود غیر مجاز جلوگیری کند. اما گاهی ممکن است این موارد ناخواسته روی دهد و نیاز است که این مشکل حل شود و ممکن است لازم باشد که سوابق میزبان را از MySQL حذف کنیم.

در حالت پیش فرض max_connect_errors بر روی عدد ۱۰۰ می باشد به این معنی که MySQL یک یوزر و میزبان را پس از بروز ۱۰۰ خطای اتصال ناموفق متوقف می کند و سیستم امنیتی فعال می شود و از برقراری ارتباط اضافی از آن میزبان جلوگیری می کند که شما می توانید با تنظیم max_connect_errors این مقدار را تغییر دهید.

شما ابتدا باید مطمئن شوید که هیچ ارتباطی با TCP / IP از این میزبان اشتباه نیست و در صورت وجود مشکل در شبکه پیشنهاد می شود که مقدار max_connect_errors را افزایش دهید.

در ادامه با آموزش حل ارور mysqladmin flush-hosts از پرداز IT همراه باشید.

آموزش حل ارور mysqladmin flush-hosts

آموزش حل ارور mysqladmin flush-hosts

با بروز ارور Host ‘hostname’ is blocked شما می توانید با دسترسی به فایل my.cnf اقدام بررسی و تغییر در مقدار max_connect_errors کنید.

ابتدا برای ورود به فایل my.cnf می توانید از کد دستوری زیر استفاده کنید.

همچنین بخوانید :  با کلود لینوکس و کاربرد های آن آشنا شوید

nano /etc/my.cnf

پس از ورود به فایل my.cnf باید اقدام به تغییر مقدار متغییر max_connect_errors که احتمالا در حالت پیش فرض بر روی ۱۰۰ قرار دارد ، کنید که برای این منظور می توانید دستور زیر را وارد کنید.

( در صورت عدم وجود max_connect_errors آن را با دستور زیر وارد کنید )

[mysqld]

 max_connect_errors=1000

برای مقدار دهی عدد مقابل max_connect_errors را تغییر دهید.

max_connect_errors=1000

که در اینجا مقدار متغییر عدد ۱۰۰۰ وارد شده اما شما می توانید عدد دلخواه خود را وارد کنید.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *