آموزش تهیه و رستور فول بک آپ در دایرکت ادمین

آموزش تهیه و رستور فول بک آپ در دایرکت ادمین

هاست وردپرس

با آموزش تهیه و رستور فول بک آپ در دایرکت ادمین از وبلاگ آموزشی پرداز آی تی در خدمت شما هستیم و این آموزش از دسته آموزش های دایرکت ادمین پرداز آی تی می باشد.

بک آپ گیری از اطلاعات هاست و سایت خود یک امر ضروری است و داشتن یا نسخه پشتیبان از اطلاعات سایت در مواقع ضروری بسیار کارآمد می باشد و می تواند مانع از فروپاشی و از بین رفتن سایت ما شود به همین دلیل بک آپ گیری از اطلاعات باید برای شما جز اولویت ها باشد.

پشتیبان گیری و تهیه بک آپ به طور معمول توسط شرکت های هاستینگ صورت می گیرد اما پیشنهاد می شود برای اطمینان خاطر بیشتر خود شما نیز از اطلاعات سایت خود بک آپ تهیه کنید تا در مواقع نیاز اقدام به رستور کردن آن کنید.

در مطالب آموزشی قبلی پرداز IT ما آموزش نحوه تنظیم بک آپ گیری اتوماتیک از دایرکت ادمین را ارائه کردیم که در صورت نیاز می توانید از طریق لینک قرار گرفته به آن آموزش نیز دسترسی داشته باشید.

برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات هاست و سایت خود باید به میزان فضای در دسترس سرویس میزبانی خود توجه کنید زیرا در صورت کافی نبودن میزان فضای در دسترس ، ممکن است بک آپ گرفته شده ناقص باشد و شما را با مشکل مواجه کند. پیشنهاد ما این است که در حدود ۴۰% تا ۵۰% از فضای هاست برای بگ آپ گرفتن خالی باشد.

همچنین شما می توانید بک آپ گرفته شده را به سیستم خود منتقل کنید و بر روی هارد سیستم خود آن را ذخیره کنید تا در مواقع نیاز مثل منتقل کردن سایت از آن استفاده کنید. در ادامه با آموزش تهیه و رستور فول بک آپ در دایرکت ادمین پرداز IT همراه باشید.

همچنین بخوانید :  کاهش رتبه سایت با کمک تولبار الکسا

آموزش تهیه و رستور فول بک آپ در دایرکت ادمین

آموزش تهیه فول بک آپ در دایرکت ادمین

برای تهیه فول بک آپ در دایرکت ادمین ابتدا باید وارد کنترل پنل دایرکت ادمین هاست یا سرور خود شوید و در صفحه اصلی دایرکت ادمین بر روی گزینه Create/Restore Backups که در بخش your account قرار دارد کلیک کنید تا به صفحه مربوط منتقل شوید.

آموزش تهیه و رستور فول بک آپ در دایرکت ادمین

در صفحه جدید در قسمت مربوط به Backup All Domains ، تیک تمام بخش های Website Data ، E-Mail ، FTP و Databases را بزنید ( برای تهیه فول بک آپ از تمام قسمت ها ) و سپس گزینه Create Backup را بزنید.

آموزش تهیه و رستور فول بک آپ در دایرکت ادمین

مدت زمان بک آپ گیری از اطلاعات بستگی به حجم فایل های و اطلاعات شما دارد و مورد دیگر نیز به قدرت سرور بر میگردد و هر چه حجم اطلاعات پایین باشد یا سرور از سخت افزار قدرتمند تری برخوردار باشد این زمان کوتاه می شود.

پس از تکمیل شدن فرآیند بک آپ گیری از اطلاعات یک ایمیل برای شما ارسال می شود یا می توانید از طریق Message System در دایرکت ادمین نیز از تکمیل شدن فرآیند بک آپ گیری مطلع شوید.

در صورتی که می خواهید بک آپ گرفته شده را بر روی سیستم خود منتقل کنید می توانید از طریق قسمت Your Account به File Manager هاست یا سرور خود به فولدر Backups رفته و بک آپ را دانلود کنید.

آموزش رستور کردن بک آپ در دایرکت ادمین

برای رستور کردن بک آپ تهیه شده می توانید در صفحه اصلی دایرکت ادمین از طریق بخش your account گزینه Create/Restore Backups را انتخاب کنید و در پایین صفحه به قسمت رستور دسترسی داشته باشید.

همچنین بخوانید :  بررسی میزان مصرف پهنای باند نمایندگی در WHM

ابتدا نیاز است که از بخش Select a File to Restore فایل بک آپی که قصد دارید آن را رستور کنید انتخاب کنید و سپس با کلیک بر روی گزینه Select Restore Options فرآیند رستور کردن بک آپ را آغاز کنید.

آموزش تهیه و رستور فول بک آپ در دایرکت ادمین

در صفحه بعدی که Restore Form File می باشد می توانید قسمت هایی که تمایل دارید فایل ها و اطلاعات آن را رستور کنید انتخاب کنید و در نهایت بر روی گزینه Restore Selected Items کلیک کنید و با تمام شدن فرآیند رستور از طریق ایمیل یا Message System مطلع شوید.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *