آموزش های میکروتیک

آموزش تنظیم تاریخ و ساعت میکروتیک

هاست وردپرس

به طور معمول در سرور های میکروتیک و به طور کل در سیستم عامل میکروتیک تنظیم تاریخ و ساعت سرور کم اهمیت شمرده می شود و بسیاری از افراد مخصوصا افراد تازه کار در این زمینه تنظیم دقیق ساعت و تاریخ سرور را پشت گوش می اندازند یا تنظیم آن را بی فایده تلقی می کنند. اما باید توجه داشت که در اکثر سیستم ها به خصوص سرور ها، دقیق بودن ساعت و تاریخ سیستم عامل می تواند بسیار کارآمد باشد که یکی از این موارد مربوط به لاگ فایل ها و سیستم است. به همین منظور در این مطلب از پرداز آی تی قصد داریم آموزش تنظیم تاریخ و ساعت میکروتیک را ارائه کنیم.

پیش از این نحوه کانفیگ NTP Server در میکروتیک که در صورت نیاز می توانید از این مطلب نیز استفاده کنید. در ادامه آموزش تنظیم تاریخ و ساعت میکروتیک همراه ما باشید تا این آموزش را با یکدیگر به پایان برسانیم.

آموزش تنظیم تاریخ و ساعت میکروتیک

برای شروع نیاز است تا با استفاده از نرم افزار Winbox وارد محیط گرافیکی سرور میکروتیک شوید. آموزش اتصال به میکروتیک با Winbox

از طریق منو دسترسی میکروتیک بر روی گزینه System رفته و گزینه Clock را انتخاب کنید.

با باز شدن پنجره Clock به تب Time بروید.

گزینه Time زمان فعلی میکروتیک را نمایش و گزینه Date نیز تاریخ فعلی سیستم را نمایش می دهد.

در صورتی که گزینه Time Zone Autodetect را فعال کنید، تاریخ و ساعت سرور میکروتیک به طور خودکار بر اساس منطقه زمانی IP سرور تنظیم می شود.

آموزش تنظیم تاریخ و ساعت میکروتیک

اما در صورتی که می خواهید یک منطقه زمانی دلخواه به غیر از منطقه زمانی لوکیشن سرور را انتخاب کنید می توانید از طریق گزینه Time Zone Name عمل کنید.

تب دوم یعنی Manual Time Zone امکان انتخاب منطقه زمانی میکروتیک بر اساس DST را به شما می دهد.

آموزش تنظیم تاریخ و ساعت میکروتیک

در نهایت برای ذخیره تغییرات تنظیم زمان سرور میکروتیک بر روی گزینه Apply و OK کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شوند.

در اینجا به پایان آموزش تنظیم تاریخ و ساعت میکروتیک از پرداز IT رسیدیم و امیدواریم که این مطلب آموزشی مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا