آموزش تغییر رمز سرور مجازی ویندوز

آموزش تغییر رمز سرور مجازی ویندوز

هاست وردپرس

با آموزش تغییر رمز سرور مجازی ویندوز از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های سرور ویندوز در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا در این مطلب نحوه تغییر رمز ریموت سرور مجازی ویندوز را آموزش دهیم.

به طور معمول افراد تمایل دارند تا پس از دریافت سرور مجازی خود از یک شرکت هاستینگ ، پسورد سرور را تغییر دهند یا ممکن است به دلایل امنیتی تمایل داشته باشید تا به صورت دوره ای رمز ریموت سرور مجازی ویندوزی خود را عوض کنید.

در ادامه با آموزش تغییر رمز سرور مجازی ویندوز همراه پرداز IT باشید.

آموزش تغییر رمز سرور مجازی ویندوز

برای شروع ، ابتدا به ویندوز سرور مجازی خود ریموت زده و وارد سرور شوید.

از طریق صفحه دسکتاپ یا به وسیله منو Start بر روی آیکن My Computer کلیک راست کنید و سپس در میان گزینه های باز شده ، گزینه Manage را انتخاب کنید تا پنجره Server Manager و داشبورد دسترسی های آن برای شما باز شود.

در سمت راست بالای صفحه بر روی گزینه Tools بروید و سپس بر روی گزینه Computer Management کلیک کنید تا پنجره Computer Management باز شود.

همچنین شما می توانید از طریق قسمت سرچ که در قسمت Start قرار دارد عبارت Computer Management را جست و جو کنید و به صورت مستقیم به این قسمت دسترسی داشته باشید.

در این صفحه از طریق گزینه های کادر سمت راست بر روی گزینه Local Users and Groups کلیک کنید و از زیر پوشه های باز شده بر روی Users کلیک کنید تا یوزر های سرور در کادر وسط صفحه نمایش داده شوند.

همچنین بخوانید :  آموزش کامل ساخت کلید SSH

آموزش تغییر رمز سرور مجازی ویندوز

بر روی Administrator کلیک راست کنید و سپس بر روی اولین گزینه که Set Password می باشد کلیک کنید.

آموزش تغییر رمز سرور مجازی ویندوز

 

سپس یک پیام هشدار در پنجره Set Password for Administrator نمایش داده می شود که باید بر گزینه Proceed کلیک کنید.

آموزش تغییر رمز سرور مجازی ویندوز

در پنجره Set Password for Administrator ، در کادر اول New Password باید رمز جدیدی که برای اتصال به سرور مجازی ویندوز مدنظر شما می باشد را وارد کنید و در کادر Confirm Password رمزی که وارد کرده اید را برای تایید دوباره وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه OK کلیک کنید تا رمز جدید اعمال شود.

آموزش تغییر رمز سرور مجازی ویندوز

در صورتی که تغییر رمز سرور مجازی ویندوز به درستی صورت پذیر یک پنجره Local Users and Groups با پیام The Password has been set نمایش داده می شود که بر روی OK کلیک کنید.

امیدواریم آموزش تغییر رمز سرور مجازی ویندوز مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *