آموزش تغییر رمز جوملا از دیتابیس

آموزش تغییر رمز جوملا از دیتابیس

هاست وردپرس

با آموزش تغییر رمز جوملا از دیتابیس از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های جوملا در خدمت شما هستیم و در این مطلب قصد داریم تا نحوه عوض کردن رمز ادمین جوملا از طریق دیتابیس و phpmyadmin را آموزش دهیم.

تغییر رمز ورود به جوملا می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و ممکن است شما بخواهید برای حفظ امنیت سیستم مدیریت محتوا جوملا خود به طور دوره ای رمز ادمین و ورود آن را تغییر دهید که این کار هم از طریق تنظیمات قسمت مدیریت جوملا امکان پذیر است و هم از طریق دیتابیس ، اما گاهی ممکن است که رمز ورود به جوملا را فراموش کرده باشید و دسترسی ورود به جوملا برای تغییر رمز را نداشته باشید که در این موارد بهترین راه پیش روی شما دسترسی به دیتابیس و تغییر رمز جوملا از طریق phpmyadmin است.

آموزش تغییر رمز جوملا از دیتابیس

این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که پیش از اعمال تغییرات در دیتابیس هاست و سایت خود ، یک نسخه بک آپ تهیه کنید تا در صورت بروز هر مشکل ناخواسته و احتمالی بتوان به راحتی بک آپ را ریستور کرد.

در ادامه با آموزش تغییر رمز جوملا از دیتابیس همراه پرداز IT باشید.

آموزش تغییر رمز جوملا از دیتابیس

ابتدا وارد کنترل پنل سرویس میزبانی خود شوید و گزینه phpMyAdmin که در میان گزینه های دسترسی وجود دارد را انتخاب کنید.

در صفحه جدید که مربوط به محیط phpMyAdmin است شما باید از طریق کادر سمت چپ صفحه بر روی دیتابیس سایت مورد نظر خود کلیک کنید.

پس از باز شدن جداول و فایل های دیتابیس ، باید از میان آنها گزینه name_users را پیدا کنید و بر روی آن کلیک کنید. ( از طریق نام _users می توانید این فایل را پیدا کنید )

همچنین بخوانید :  آموزش نصب و فعالسازی جوملا روی دامنه

با کلیک بر روی _users یک صفحه جدید باز می شود که در وسط صفحه لیست یوزر ها با نام آنها مشخص شده که می توانید در مقابل یوزر مورد نظر خود گزینه Edit را انتخاب کنید تا به صفحه ای جدید که مربوط به تنظیمات یوزر می باشد وارد شوید.

آموزش تغییر رمز جوملا از دیتابیس

در تب Column گزینه Password را پیدا کنید و در مقابل Password از تب Function آن بر روی حالت MD5 تنظیم کنید.

سپس در تب Value و کادری که مقابل گزینه Password می باشد باید رمز جدید را وارد کنید. با وارد کردن کد ۸۲۷ccb0eea8a706c4c34a16891f84e7b در این کادر ، رمز جوملا را به صورت پیش فرض ۱۲۳۴۵ تغییر دهید و پس از آن با ورود به جوملا ، از تنظیمات رمز جدید را اعمال کنید.

توجه کنید که در این کادر به دلیل اینکه این رمز با فرمت MD5 است باید رمز جدیدی که وارد می کنید نیز با فرمت MD5 باشد تا اعمال شود و بتوانید به جوملا دسترسی داشته باشید. به همین دلیل می توانید از کد بالا برای دسترسی به جوملا استفاده کنید و پس از آن با ورود به تنظیمات جوملا به راحتی رمز جدیدی که مدنظرتان می باشد را وارد کنید.

پس از وارد کردن کد MD5 بر روی گزینه GO کلیک کنید تا تغییرات اعمال شوند.

امیدواریم آموزش تغییر رمز جوملا از دیتابیس مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *