آموزش های عمومی

آموزش تغییر رابط های مجاز دامنه ir

هاست وردپرس

با آموزش تغییر رابط های مجاز دامنه ir از وبلاگ پرداز IT در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا در این مطلب نحوه تغییر و تنظیم رابط های مجاز (رابط های اداری ، مالی و فنی) در سایت ایرنیک برای ثبت دامنه های ملی ir. و .ایران را آموزش دهیم. اگر با ایرنیک آشنایی ندارید پیشنهاد می کنیم که مطلب ایرنیک چیست را مطالعه بفرمایید.

برای ثبت دامنه های ملی شما نیاز به ثبت نام در سایت nic.ir و ساخت شناسه ایرنیک دارید تا از طریق آن بتوانید دامنه های ملی که ثبت می کنید را تحت مالکیت و مدیریت خود داشته باشید. در هنگام ثبت نام در سایت نیک شما باید اطلاعاتی را وارد کنید و تنظیماتی را نیز انجام دهید که یکی از تنظیمات ، تنظیم رابط های مجاز است که اکثر افراد آن بر روی خودم تنظیم می کنند.

در حالت عادی اگر شما قصد ثبت دامنه به صورت مستقیم از طریق ایرنیک را داشته باشید تنظیم رابط ها بر روی خودم مشکل و محدودیتی ایجاد نمی کند اما اگر قصد داشته باشید از طریق نمایندگان و کارگزاران ایرنیک دامنه ملی ثبت کنید با خطا مواجه می شوید زیرا رابط های مجاز بر روی خودم تنظیم شده و از طریق هیچ از یک نمایندگان و کارگزاران ایرنیک نمی توان دامنه ملی ثبت کرد که برای حل این مشکل باید رابط های مجاز را تغییر و آنها را به درستی تنظیم کرد.

در ادامه با آموزش تغییر رابط های مجاز دامنه ir همراه ما باشید تا نحوه تغییر و تنظیم رابط های مجاز در سایت nic.ir را آموزش دهیم.

آموزش تغییر رابط های مجاز دامنه ir

برای شروع آدرس سایت ایرنیک به نشانی nic.ir را باز کنید و از طریق مشخصه آشنا که در سمت چپ بالای صفحه قرار دارد بر روی گزینه ورود کلیک کنید تا صفحه ورود به سامانه برای شما نمایش داده شود.

آموزش تغییر رابط های مجاز دامنه ir

در این قسمت اطلاعات حساب کاربری خود در ایرنیک را وارد کنید و بر روی گزینه ورود کلیک کنید.

آموزش تغییر رابط های مجاز دامنه ir

پس وارد شدن به حساب کاربری خود ، از طریق منو شناسه زیر گزینه مدیریت رابط های مجاز را انتخاب کنید.

آموزش تغییر رابط های مجاز دامنه ir

در صفحه مدیریت رابط های مجاز در پایین صفحه شما یک جدول برای مدیریت و تنظیم صاحب امتیاز ، رابط اداری ، رابط فنی و رابط مالی را مشاهده می کنید.

در این قسمت می توانید رابط های اداری ، فنی و مالی را بر روی خودم و شناسه های آشنا و نمایندگان تنظیم کنید.

آموزش تغییر رابط های مجاز دامنه ir

همچنین شما می توانید رابط ها را بر روی همه تنظیم کنید تا بتوانید از طریق تمام سایت هایی که اقدام به ثبت دامنه ملی می کنند ، دامنه دلخواه خود را ثبت کنید.

در نهایت پس از تنظیم رابط های مجاز بر روی گزینه اعمال کلیک کنید تا تغییرات انجام شود.

پس از این شما می توانید از طریق سایت های مختلف به راحتی با استفاده از شناسه ایرنیک خود ، دامنه ملی ثبت کنید.

به پایان این مطلب آموزشی رسیدیم و امیدواریم که آموزش تغییر رابط های مجاز دامنه ir مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن