آموزش تبدیل وردپرس انگلیسی به فارسی

آموزش تبدیل وردپرس انگلیسی به فارسی

هاست وردپرس

با آموزش تبدیل وردپرس انگلیسی به فارسی از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های وردپرس در خدمت شما هستیم و در این مطلب نحوه فارسی سازی وردپرس انگلیسی را آموزش می دهیم.

پیشخوان سیستم مدیریت محتوا وردپرس به طور پیش فرض بر روی زبان انگلیسی قرار دارد هر چند که وردپرس فارسی نیز چند سالی است در دسترس کاربران و علاقه مندان وب فارسی قرار گرفته اما همچنان هستند افرادی که تمایل دارند وردپرس را از سایت اصلی وردپرس به عنوان مرجع وردپرس دانلود کنند که خب به طور مسلم در این حالت پس از نصب با پیشخوان وردپرس بر روی زبان انگلیسی است و برای فارسی سازی وردپرس انگلیسی نیازی به نصب دوباره وردپرس نیست.

برای تبدیل وردپرس انگلیسی به وردپرس فارسی باید پس از نصب وردپرس نسخه فارسی تغییراتی را در فایل های داخلی وردپرس از طریق هاست انجام دهید.

در ادامه با آموزش تبدیل وردپرس انگلیسی به فارسی و نحوه تغییر زبان وردپرس همراه پرداز IT باشید.

آموزش تبدیل وردپرس انگلیسی به فارسی

آموزش تبدیل وردپرس انگلیسی به فارسی

مرحله اول

برای شروع شما باید ابتدا نسخه فارسی زبان سیستم مدیریت محتوا وردپرس را از طریق این لینک دانلود کنید.

پس از دانلود وارد فایل وردپرس فارسی شده و به ترتیب به پوشه wordpress >> wp-content >> languages بروید.

در صورتی که وردپرس شما خام است و هیچ قالب و افزونه ای بر روی سایت وردپرسی خود نصب و فعال نکرده اید ، می توانید پوشه languages را به طور کامل بر روی سیستم خود کپی کنید.

اما اگر بر روی وردپرس سایت خود قالب و یا افزونه ای نصب کردید که دارای اهمیت هستند باید داخل پوشه languages به دنبال فایل هایی با فرمت های mo و po بگردید و آنها را بر روی سیستم خود کپی کنید.

همچنین بخوانید :  آموزش کار با افزونه WP-Optimize

سپس وارد کنترل پنل هاست وردپرس سایت خود شوید.

از قسمت File Manager به آدرس public_html >> wp-content رفته و پوشه languages را پیدا کنید.

در صورتی که در مرحله قبل پوشه languages را به طور کامل کپی کردید بر روی گزینه Upload کلیک کرده و فایل languages که از وردپرس فارسی بر روی سیستم خود کپی کردید را انتخاب کرده و جایگزین پوشه languages وردپرس انگلیسی که در هاست شما قرار دارد کنید.

اما اگر به صورت فایلی با فرمت های مشخص شده فایل ها را کپی کرده اید ، وارد پوشه languages وردپرس انگلیسی شوید و با کلیک بر روی گزینه Upload ، فایل های مورد نظر را انتخاب و آنها را جایگزین فایل های وردپرس انگلیسی کنید.

آموزش تبدیل وردپرس انگلیسی به فارسی

مرحله دوم

از طریق File Manager هاست وارد پوشه های داخلی وردپرس شوید و فایل wp-config.php را یافته و با کلیک راست فایل اقدام به Edit این فایل کنید.

در فایل wp-config.php کد define(‘WPLANG’,”) را پیدا کرده و کد دستوری زیر را جایگزین آن کنید.

define(‘WPLANG’, ‘fa_IR’);

در نهایت تغییرات را ذخیره کرده و به پیشخوان وردپرس سایت خود بروید و با کلید های ترکیبی CTRL + F5 کش صفحه را پاک کرده تا زبان پیشخوان وردپرس سایت شما فارسی شود.

امیدواریم آموزش تبدیل وردپرس انگلیسی به فارسی مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *