آموزش بازگردانی رمز BitLocker

آموزش بازگردانی رمز BitLocker

هاست وردپرس

با آموزش بازگردانی رمز BitLocker از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های امنیت در خدمت شما هستیم و قصد داریم نحوه بازیابی اطلاعات درایور رمزگذاری شده با BitLocker را به کمک استفاده از Recovery Key یا همان کد بازیابی رمز آموزش دهیم.

BitLocker Drive Encryption یکی از قابلیت های امنیتی سیستم عامل ویندوز است که به کمک آن می توان اقدام به محافظت از اطلاعات موجود بر روی درایو ها کرد که اولین با از نسخه کلاینتی ویندوز ویستا و ویندوز سرور ۲۰۰۸ در دسترس کاربران قرار گرفت که تمام این موارد و توضیحات کامل در مورد BitLocker را در مطلب رمزگذاری BitLocker چیست بیان کردیم.

پس از رمزنگاری اطلاعات روی درایو های سیستم خود شما به راحتی می توانید متناسب با روش رمزگذاری اطلاعات ، با شناسایی یا وارد کردن رمز به داده های خود دسترسی داشته باشید اما در صورتی که شما رمز را فراموش کرده باشید و امکان باز کردن BitLocker را نداشته باشید باید به کمک Recovery Key یا کد بازیابی که در حین فعال کردن BitLocker دریافت کردید از این مرحله عبور کنید. توجه داشته باشید که در آموزش نصب و فعالسازی BitLocker در ویندوز سرور به طور کامل در مورد حالت های فعالسازی BitLocker و همچنین دریافت Recovery Key توضیح دادیم.

در ادامه با آموزش بازگردانی رمز BitLocker همراه پرداز IT باشید.

آموزش بازگردانی رمز BitLocker

برای شروع وارد قسمت My Computer شوید و بر روی درایوی که آن را به وسیله BitLocker دو بار کلیک کنید تا پنجره وارد کردن رمز برای شما باز شود.

آموزش بازگردانی رمز BitLocker

در صورتی که رمز BitLocker را فراموش کرده اید باید گزینه I forget my password یا More Options را انتخاب کنید و سپس در مرحله بعدی بر روی گزینه Type the recovery key یا Enter Recovery Key کلیک کنید.

همچنین بخوانید :  حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی

آموزش بازگردانی رمز BitLocker

سپس باید Recovery Key که در آموزش نصب و فعالسازی BitLocker در ویندوز سرور راه های ایجاد و ذخیره آن را بیان کردیم را در کادر مربوط به Enter Recovery Key وارد کنید.

به طور فرض ما قبلا کد بازیابی را در یک فایل متنی ذخیره کردیم که شما می توانید با کلیک بر روی گزینه More information آی دی Recovery Key یا همان Identification که مربوط به Recovery Key می باشد را شناسایی کرده و با رفتن به فایل متنی که Recovery Key در آن ذخیره شده نسبت به صحیح بودن Recovery Key متناسب با Identification اطمینان حاصل کنید.

آموزش بازگردانی رمز BitLocker

در صورتی که Identification ها یکی نباشند ، نمی توان از Recovery Key که در اختیار دارید برای باز کردن رمز BitLocker استفاده کنید.

در صورت یکی بودن ID ها ، شما باید کدی که در قسمت BitLocker Recovery Key فایل متنی قرار دارد را کپی کرده و در کادر Enter Recovery Key وارد کنید و سپس بر روی گزینه Unlock یا Finish کلیک کنید تا اطلاعات درایو قفل شده برای شما نمایان شود.

آموزش بازگردانی رمز BitLocker

در صورت وجود گزینه Manage BitLocker می توانید به کمک آن نسبت به حذف رمزگذاری BitLocker یا تغییر رمز BitLocker اقدام کنید.

آموزش بازگردانی رمز BitLocker

امیدواریم آموزش بازگردانی رمز BitLocker مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *