آموزش های سی پنل

آموزش ایجاد لینک دانلود فایل در cPanel

هاست وردپرس

با آموزش ایجاد لینک دانلود فایل در cPanel از وبلاگ پرداز آی تی و دسته آموزش های سی پنل  در خدمت شما هستیم و قصد داریم تا نحوه ساخت لینک لینک دانلود فایل ها در کنترل پنل هاست سی پنل را آموزش دهیم.

گاهی ممکن است شما نیاز به دانلود یک فایل یا قسمتی از اطلاعات هاست سی پنل خود دارید و یا اینکه قصد دارید فایلی که بر روی هاست شما قرار دارد را برای دانلود در اختیار شخصی قرار دهید. در این مواقع می توان گفت ایجاد یک لینک دانلود از فایل مورد نظر که بر روی هاست ما قرار دارد ، ساده ترین راه ممکن است.

همچنین می توان برای دانلود یک فایل توسط کاربران سایت لینک دانلودی برای دانلود فایل مورد نظر ایجاد کرد و با قرار دادن آن لینک در سایت ، کاربران این توانایی را داشته باشند که به راحتی فایل را دانلود کنند. شاید با خود بگویید که در سیستم های مدیریت محتوا این کار بسیار راحت است و نیازی به ساخت لینک نیست و می توان فایل را بر روی سایت آپلود کرد! اما باید توجه داشته باشید که اگر حجم فایل زیاد باشد دیگر آپلود کردن آن بر روی سایت علاوه بر زمان بر بودن می تواند موجب کندی سایت نیز شود که در اینجا مسلما ساخت لینک دانلود از فایل راه حلی بسیار ساده تر و معقول تر است.

اگر نیاز به ساخت لینک دانلود برای فایل های هاست خود دارید پیشنهاد می کنیم در ادامه با آموزش ایجاد لینک دانلود فایل در cPanel همراه پرداز IT باشید.

آموزش ایجاد لینک دانلود فایل در cPanel

برای شروع وارد کنترل پنل هاست سی پنل خود شوید و در صفحه اصلی از بخش FILES بر روی گزینه File Manager کلیک کنید.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که برای درست کار کردن لینک دانلود ، شما باید فایلی که می خواهید لینک دانلود آن را ایجاد کنید در مسیر Public_html هاست و سایت خود قرار دهید ، در غیر این صورت لینک دانلود کار نخواهد کرد.

با کلیک بر روی File Manager به دایرکتوری Home هاست خود منتقل می شوید که سپس شما باید به مسیر Public_html بروید.

در صورتی که فایل مورد نظر بر روی هاست قرار دارد که ادامه آموزش را دنبال کنید اما در صورتی که فایل بر روی هاست قرار ندارد ( ابتدا فایل را از طریق گزینه Upload بر روی فضای هاست آپلود کنید ) یا در مسیری به غیر از دایرکتوری Public_html قرار دارد باید فایل را به مسیر Public_html هاست انتقال دهید.

سپس در مسیر Public_html شما می توانید فایل را در هر پوشه ای که خواستید قرار دهید به شرط اینکه اسم معینی برای پوشه انتخاب کنید.

حال برای ساخت لینک دانلود فایل شما باید به این صورت عمل کنید که ابتدا آدرس سایت خود را وارد کنید و سپس با / و نام پوشه و فایل ، آن را مسیر دهی کنید.

به طور آدرس سایت ما pardazitm.com است و ما فایلی را در هاست خود در مسیر Public_html قرار داده ایم که نام این فایل testfile.zip است ، آدرس دهی و لینک این فایل به این صورت می شود : pardazit.com/testfile.zip

حال ممکن است ما فایل testfile.zip را در یک پوشه با نام file در مسیر Public_html قرار دهیم که این لینک این فایل به این شکل می شود : pardazit.com/file/testfile.zip

اگر تعداد زیر پوشه ها بیشتر شود ، به ترتیب آدرس دهی نیز بر اساس نام پوشه ها بر اساس ترتیب آنها ادامه پیدا می کند.

توجه داشته باشید که برای عملکرد صحیح لینک دانلود باید سطح دسترسی فایل مورد نظر را به درستی تنظیم کنید تا با خطایی مواجه نشوید که برای این کار می توانید از آموزش تغییر سطح دسترسی فایل ها در cPanel استفاده کرده و سطح دسترسی فایل دانلود را برابر با 644 قرار دهید.

در اینجا به پایان این مطلب رسیدیم و امیدواریم آموزش ایجاد لینک دانلود فایل در cPanel مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

هاست و دامنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا